Премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що його країна готова визнати територіальну цілісність Азербайджану включно з Нагірним Карабахом.
Про це пише Armenpress.
«Сприйняття міжнародної спільноти все більше схиляється до формули про те, що Вірменія і Азербайджан повинні без застережень визнати територіальну цілісність один одного – 29 800 кв. км і 86 600 кв. км відповідно, і між Баку і Степанакертом повинен відбутися діалог щодо забезпечення прав і безпеки вірмен Нагірного Карабаху», – зазначив Пашинян.
Ці слова Пашиняна означають, що Вірменія та Азербайджан визнають територіальну цілісність один одного в межах міжнародно визнаних кордонів. Однак він наголошує, що мають бути проведені переговори між Баку та Степанакертом у питанні захисту прав вірмен, і цей діалог мають забезпечити міжнародні механізми.
«Водночас я переконаний, що стратегічною гарантією безпеки Вірменії є мир, який можливий при врегулюванні відносин з усіма сусідами. Це зовсім не простий процес, але я думаю, що це те, чого хоче і чекає наш народ», – додав прем’єр-міністр.
Як відомо, у 1991 році Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що тривали до 1994 року, які закінчилися підписанням Бішкецького протоколу про перемирʼя, але періодично між сторонами виникають збройні сутички. Нагірний Карабах на міжнародному рівні визнаний частиною Азербайджану.
Також 27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший воєнний конфлікт, який тривав півтора місяця, під час якого сторони використовували танки, важку артилерію й авіацію. Тоді загинули приблизно 7 тисяч людей. А у ніч проти 10 листопада представники Вірменії, Азербайджану й Росії, як посередника, підписали заяву про припинення війни.
Згідно з домовленостями, уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі розмістили майже 2 тисячі російських миротворців. Азербайджан здобув право зайняти три райони – Кельбаджарський, Агдамський і Лачинський. Тоді Пашинян зазначив, що рішення було для нього дуже складним, але безальтернативним. Проте президент Азербайджану Ільхам Алієв стверджував, що Пашиняна «змусили» підписати документ, який «максимально вигідний» для Баку.
Фото: відкриті джерела
21 квітня, в США відбувся Бостонський марафон, один з найпрестижніжих у світі, переможцем якого став…
Президент США Дональд Трамп продовжує змінювати інтер’єр Білого дому відповідно до власних уподобань. Нещодавно він…
Авіакомпанія Air India, що належить Tata Group, планує придбати літаки Boeing, купівля яких була скасована…
Китай запровадить санкції проти членів Конгресу США та інших осіб за «грубе втручання» у справи…
Президент США Дональд Трамп і віцепрезидент Джей ді Венс обирають затишок, зневажають Україну і, можливо,…
У ніч проти 22 квітня російські загарбники вкотре атакували Київську область ударними дронами-камікадзе. У регіоні…