Інші сусіди зазначають, що в квартирах дійсно буває дуже холодно.
Один з власників квартири в будинку на Олеся Гончара, 74-А в Києві почав утеплювати стіну будинку, хоча той є пам’яткою культурної спадщини. Про це повідомляє програма «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».
Спілкуватися зі знімальною групою власник квартири відмовився. Він вже утеплив частину стіни і надалі роботи, вочевидь, триватимуть, доки не буде утеплено всю квартиру. Сусіди чоловіка кажуть, що той нібито має дозвіл ЖЕКу, але зазначають, що для утеплення такого будинку цього недостатньо.
Люди викликали на місце робіт поліцію, але вона зарадити ситуації не змогла. Сусіди кажуть, що будуть боротися з такою ініціативою чоловіка.
«Ми, мешканці, коли купували квартири, або проживаючи тут поколіннями, розуміємо, що це за будинок, що це наша історія. І якщо в нього є якісь недоліки, ми їх вирішуємо в рамках власної житлової площі. Наш сусід вирішив зробити це за рахунок нашої спільної власності, фасаду, і вирішив утеплити квартиру не зсередини, а ззовні» — розповів один з мешканців будинку.
До обурених мешканців долучилися і власники місцевих кав’ярень. Зокрема, в одній з них створили інсталяцію з фото-банером утепленого будинку під назвою «Так буде виглядати Київ через 100 років».
Відомо, що деякі мешканці навпаки, підтримують рішення чоловіка утеплити фасад. Вони кажуть, що частина будинку на Гончара, 74-А, не є історичною, а є лише пізньою прибудовою до будинку на Гончара, 74, якій вже 110 років. Також вони вказують на те, що в деяких квартирах буває дуже холодно.
«Сиро, дійсно сиро. Грибок постійно є, напевно, кожен із мешканців підтримає (утеплення – ред.), бо жити в таких умовах, навіть у пам’ятці архітектури, це важко. Я вважаю, що нічого критичного не відбуваєтсья з тим, що він відремонтував свою частину (…) Тут по факту 20 років нічого не робилося» — розповіла одна з мешканок.
Утеплювати фасад історичної будівлі не можна, як зовні, так і в середині, і навіть не можна замінювати вікна на енергоефективні. Заборонено встановлювати й кондиціонери — вони теж псують фасад; про це в ефірі «Київ. NewsRoom» повідомив директор Департаменту культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк.
Зі слів Никоряка, за спаплюжену стіну власнику квартири світить лише мізерний штраф. А от якщо власник не зробить демонтаж, і проігнорує приписи благоустрою, то його вже зможуть притягнути до кримінальної відповідальності.
«Є закон, є дбн (державні будівельні норми – ред.), який застосовується до пам’яток, і там чітко сказано, що утеплювати фасади не можна на пам’ятках архітектури. І також є де не можна в середині, тому що можуть бути цінні інтер’єри і ці інтер’єри не тільки в середині наприклад ліпнина… так само і на фасадних частинах може бути ліпнина, і утеплювати по закону не можна» — зазначив він.
Про порушення цілісності історичної будівлі слід повідомляти в Департамент культури КМДА.
Нещодавно ми писали про будинок на Великій Васильківській, мешканці якого обнесли дах колючим дротом.
Фото: скріншоти
Голова євродипломатії вважає, що США не достатньо тиснуть на Росію.
На пресконференції президент прокоментував дані від The Wall Street Journal, згідно з якими США пропонують визнати Крим…
Представник Держдепартаменту спростував, що Вашингтон ставить Київ перед доконаним фактом, однак дедалі гучніше невдоволення адміністрації…
17 березня суд залишив Друзя у СІЗО до 21 квітня. Його підозрюють у корупції.
Найбільшим постачальником цивільних дронів до України залишається Китай.
Суд вирішив прийняти позов до розгляду та відкрити провадження. Судове засідання у справі призначили на…