Categories: Без рубрики

Вогонь по студентах Кентського університету: цей день в історії

Бій за гору Маківка, стрілянина по студентах у штаті Огайо та вбивство командира Швейцарської гвардії: чим запам'яталося 4 травня.

4 травня 1915 року закінчився бій за гору Маківка, який тривав майже тиждень. Це був перший великий бій Українських січових стрільців. Легіон УСС був бойовим підрозділом в армії Австро-Угорської імперії та протистояв військам Російської імперії, яка в 1915 році перейшла в наступ. Унаслідок боїв на Маківці австро-угорці зазнали значних втрат. Січовики втратили вбитими 42 бійців, 76 було поранено, 35 потрапили в полон. Росіяни втратили три тисячі лише вбитими. Хоча росіянам вдалося просунутися вперед, незабаром їм довелося відступати через поразки на інших ділянках фронту.

Січові стрільці зайняли позиції на горі Маківка. 1915 рік

4 травня 1970 року сталася Кентська трагедія. В університеті американського міста Кент Національна гвардія відкрила вогонь по студентській демонстрації проти вторгнення США до Камбоджі (4 студенти загинули). Трагедія викликала хвилю протестів в університетах по всій території США та привернула величезну громадську увагу. У загальнонаціональному студентському страйку брали участь 4 мільйони студентів. Комісія, яка розслідувала те, що сталося, зробила висновок, що застосування гвардійцями зброї було невиправданим. Однак ніхто з гвардійців не поніс будь-якого покарання, а причина відкриття вогню залишається нез’ясованою досі.

Студенти Кентського університету тікають від нацгвардійців

4 травня 1998 року у Ватикані за загадкових обставин у своєму помешканні був застрелений 31-й командир Папської Швейцарської Гвардії Алоїз Естерманн з дружиною. Також у приміщенні було виявлено тіло 23-річного капрала гвардійців Седріка Торнея, поряд з тілом якого було знайдено рушницю. Знайдена зброя дала підставу припустити, що Торней застрелив командира та його дружину, після чого наклав на себе руки. Мотивом було названо те, що капрал не виявив свого імені в списках представлених до нагороди. Оскільки викреслити його міг лише командир, Седрік вирішив поквитатися з Естерманном, який усього кількома годинами раніше вступив на посаду.

Алоїз Естерманн з дружиною

 

Recent Posts

У Києві з 22 до 27 квітня у районних Vcentri HUB пройде низка заходів. Перелік

Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…

6 години ago

У Києві 22–27 квітня пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

6 години ago

Спершу майже літня спека, а потім дощ. Якою буде погода у Києві на тижні з 21 по 27 квітня

На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…

6 години ago

Пані посол США в Україні Брінк опублікувала щемливий пост прощання

Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…

6 години ago

АРМА оголосило новий конкурс на відбір управителя ТРЦ «Гуллівер»

У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…

6 години ago

Дружина керівника Державної служби фінмоніторингу працює з фірмою Фірташа — Bihus.Info

Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.

6 години ago