Рішення адміністрації Трампа призупинити зовнішню допомогу США “суттєво порушило” постачання препаратів для лікування ВІЛ-інфекції у вісім країн, які незабаром можуть залишитися без цих життєво важливих ліків, повідомила в понеділок, 17 березня, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ). Зокрема, йдеться про Україну.
GENEVA, SWITZERLAND - JANUARY 23: The logo of the WHO and United States of America flag are seen on panel in front of the headquarters of the World Health Organization (WHO) on January 23, 2025 in Geneva, Switzerland. U.S. President Donald Trump has announced he will seek to withdraw the U.S. from the WHO, claiming the U.S. pays disproportionately too much into the institution. The WHO, which is a part of the United Nations and has 194 member states, is the world's biggest intergovernmental organization tasked with public health. It plays an especially crucial role in coordinating and implementing responses to outbreaks of epidemic diseases. (Photo by Robert Hradil/Getty Images)
Про це інформує Reuters.
Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що Гаїті, Кенія, Лесото, Південний Судан, Буркіна-Фасо, Малі, Нігерія та Україна можуть вичерпати свої запаси препаратів для лікування ВІЛ у найближчі місяці.
“Зрив програм протидії ВІЛ може звести нанівець 20 років прогресу”, — заявив на пресконференції Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус.
Він додав, що це може призвести до понад 10 мільйонів додаткових випадків інфікування ВІЛ та трьох мільйонів смертей, пов’язаних з ВІЛ.
Зусилля, спрямовані на боротьбу з ВІЛ, поліомієлітом, малярією та туберкульозом, зазнали впливу паузи у зовнішній допомозі США, запровадженої президентом Дональдом Трампом незабаром після його вступу на посаду в січні.
Координована ВООЗ Глобальна мережа лабораторій кору та краснухи, що налічує понад 700 пунктів по всьому світу, також стоїть перед загрозою закриття, повідомляє агентство. Це відбувається в той час, коли кір повертається до Сполучених Штатів.
Як заявив Гебреїсус у понеділок, Сполучені Штати несуть “відповідальність за те, щоб у разі припинення прямого фінансування країн, це було зроблено впорядковано і гуманно, що дозволить їм знайти альтернативні джерела фінансування”.
Дефіцит фінансування також може призвести до закриття 80% підтримуваних ВООЗ закладів охорони здоров’я в Афганістані, йдеться в окремій заяві ВООЗ.
Станом на 4 березня 167 медичних установ закрилися через брак фінансування, і без термінового втручання до червня можуть закритися ще понад 220 закладів.
Плани Сполучених Штатів вийти з ВООЗ також змусили установу ООН, яка зазвичай отримує близько п’ятої частини загального річного фінансування від США, заморозити наймання персоналу та ініціювати скорочення бюджету.
У понеділок ВООЗ заявила, що планує скоротити цільовий показник фінансування операцій з надзвичайних ситуацій до 872 мільйонів доларів з 1,2 мільярда доларів у бюджетному періоді 2026-2027 років.
Раніше у команді Трампа натякнули, що розглядають позови проти співробітників Агентства США з міжнародного розвитку, як і отримувачів грантів, через підозри у зловживанні коштами на зовнішню допомогу.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа «втомилась» від затяжної війни Росії проти…
Марк Цукерберг, Сафра Кац і Джеймс Даймон продали акції своїх компаній на сотні мільйонів доларів…
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.
Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…
Китайські вчені успішно випробували неядерну водневу бомбу, утворивши вогняну кулю тривалістю у 15 разів довше…