Європейський Союз розглядає можливість продовження процесу вступу Республіки Молдова, відокремивши її від України на тлі того, як Угорщина чинить спротив переговорам з Києвом.
Про це заявила єврокомісарка з питань розширення Марта Кос в інтерв’ю Europa Libera Moldova.
Кос сказала, що “не може виключити відокремлення” двох країн на шляху до членства в ЄС вже в червні, коли в Брюсселі мають бути прийняті кілька рішень щодо розширення.
Її заява пролунала на тлі того, як Угорщина блокує просування перемовин про вступ України.
“Ми вже обговорюємо з державами-членами, що робити, бо жодна держава-член не виступає проти відкриття першого кластера Молдовою”, – зазначила єврокомісарка.
Вона додала, що лише Угорщина виступає проти приєднання України до Євросоюзу.
Молдова та Україна до цього часу разом просувалися в процесі вступу до ЄС, і їх розглядали як тандем.
Минулого року 27 держав-членів ЄС дали “зелене світло” на початок переговорів про вступ з обома країнами-кандидатками, але жодного розділу переговорів ще не відкрито.
Переговори з Україною заблоковані Угорщиною, яка створила низку перешкод, зокрема, вимагаючи розширених прав для угорської меншини.
Кос вважає, що існує навіть можливість, що Молдова стане членом ЄС до кінця її мандата, у 2029 році.
За її словами, “якщо ми не матимемо жодної нової держави-члена під час поточного мандату Європейської комісії”, це буде вважатися “провалом”.
“Молдова є справді зразковим учнем у всій групі. Вони справді відчувають цей історичний момент”, – сказала єврокомісарка.
Кос висловила жаль з приводу того, що Угорщина політизує процес вступу України. Будапешт навіть організував консультативне опитування про вступ України до ЄС – прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вже публічно проголосував проти.
“Україна зробила достатньо, я можу сказати це з власного досвіду, оскільки сприяла діалогу між Угорщиною та Україною”, – зазначила Кос.
За її словами, Угорщина висунула багато пунктів для переговорів, і Україна готова виконати їх усі.
“Але для Угорщини цього недостатньо”, – резюмувала Кос.
Нещодавно джерела “Європейської правди” повідомляли, що якщо Угорщина продовжуватиме блокувати відкриття кластерів у перемовинах про вступ України до ЄС, Молдова, яка розпочала перемовини одночасно і так само вже готова відкрити кластер 1 “Засадничі питання” (“Основи”), може зробити це раніше.
Тим часом прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна вийшла на найшвидший темп вступу до Європейського Союзу серед країн, які коли-небудь прагнули стати членом ЄС.
У Єврокомісії також заявили, що процес скринінгу у рамках перемовин про вступ з Україною відбувається зі швидкістю, безпрецедентною для Європейського Союзу.
6 березня пропагандистське агентство БелТА писало, що Росія пропонує побудувати в Білорусі завод з виробництва безпілотних авіаційних…
Поліцейські розслідують обставни загибелі неповнолітніх у Львові.
Вимога російського глави завдає удару зусиллям президента США Дональда Трампа щодо досягнення припинення вогню та…
За словами Лаврова, перемир'я на 30 днів "у цій ситуації розглядається як попередня умова", яка…
Також Кіт Келлог назвав ідею триденного перемир'я між 8 та 11 травня, виказану Володимиром Путіним,…
Наразі ці знахідки втратили наукову цінність, і незабаром планується їх перепоховання, додали у поліції.