Categories: Без рубрики

Втрата фахівців більш вагома, ніж втрата самого літака А-50 — Гуменюк

Збиття А-50 - це потужна втрата армії росії, однак, ще більш вагомий слід - це втрата фахівців.

Про це в етері КИЇВ24 розповіла начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

Збиття А-50, це потужний ляпас та втрата. Це дуже серйозне переорієнтування в роботі. Втрата фахівців навіть більш вагома, ніж втрата техніки в цьому сенсі. Бо техніка така ще є у ворога, а перелік фахівців малий.

Гуменюк зазначила, на півдні ворог спробував показати, що їх армія ще спроможна на відповідні удари.

 Тим не менш, в нашій зоні відповідальності на півдні ворог за минулу добу намагався продемонструвати, що це не вплине на роботу їх тактичної авіації.

Знищення А-50 та Іл-22: що відомо

Нагадаємо, що вранці 14 січня у мережі з’явилася інформація, що українські військові, ймовірно, збили російський рідкісний літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50 над акваторією Азовського моря. Окрім того, їм вдалося підбити ще одне повітряне судно ворога — Іл-22М.

За даними експерта з питань авіації Анатолія Храпчинського, у Росії залишилося близько шести літаків А-50 та ІЛ-76, які використовуються для радіолокаційного виявлення та управління. Втрати цих літаків у ході війни з Україною є серйозною проблемою для російської армії.

Згодом стало відомо, що Збройні сили України все-таки знищили літак А-50, але повітряний командний пункт Іл-22 вцілів, хоча й не підлягає відновленню.

Що це за літаки

А-50 – літак далекого радіолокаційного виявлення та управління, створений на базі військово-транспортного літака Іл-76. За часів СРСР літак повинен був стати аналогом західних літаків AWACS. А-50 – у буквальному сенсі “очі” російських військових, оскільки він здійснює розвідку, дає цілевказівки російським винищувачам та наводить ракети. Вартість одного літака понад 330 млн доларів США.

Іл-22М – повітряний захищений пункт керування, а також літак радіотехнічної розвідки, який створений за часів СРСР на базі пасажирського літака дальньої авіації Іл-18. На початку вторгнення російські терористи мали 12 таких літаків (із 33, виготовлених за часів СРСР). Один з Іл-22М був збитий “вагнерівцями” під час заколоту Пригожина у червні 2023 року.

Обидві моделі літаків станом на 2024 рік в Росії вже не виготовляються.

Recent Posts

Віллем Дефо співає українську народну пісню. 24 квітня у прокат виходить американське пригодницьке фентезі “Очі. Легенда Карпат”

The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…

6 години ago

Страх і напруга, що лоскочуть нерви. 24 квітня у прокат виходить горог «Until Dawn: До світанку»

«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…

6 години ago

До роковин Чорнобильської трагедії у Києві пройдуть міжнародний форум та мистецька виставка

25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…

6 години ago

У Києві відкриють виставку відтворених писанок зі зруйнованого маріупольського музею

24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…

6 години ago

Макрон розглядає можливість розпуску парламенту та дострокових виборів восени — Bloomberg

У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…

6 години ago