Президент Сербії Александар Вучич після візиту в Москву 8-9 травня заявив, що балканська країна залишається відданою своєму плану вступу до ЄС і хоче прискорити цей процес.
Президент Сербії Вучич. Фото: Getty Images.
Про це він сказав у вівторок після зустрічі з президентом Євроради Антоніу Коштою, його слова наводить агентство Reuters.
Вучич заявив, що Белград хоче прискорити європейську інтеграцію та відкрити нові розділи переговорів з ЄС.
“Атмосфера (в ЄС)… не зовсім чудова. Я переконаний, що це через поїздку до Москви, але… я вірю, що Європа з розумінням поставиться до прогресу, досягнутого завдяки заслугам”, – сказав він.
Вучич пообіцяв, що сербський уряд працюватиме над впровадженням реформ, необхідних для вступу до ЄС.
Кошта зі свого боку заявив, що Сербія у своєму прагненні до членства в ЄС повинна узгодити свою зовнішню політику з політикою спільноти, що включає введення санкцій проти РФ.
“Ключовим елементом нашої спільної зовнішньої та безпекової політики є чітке засудження брутального вторгнення Росії в Україну та підтримка України в досягненні справедливого і тривалого миру”, – сказав Кошта через перекладача.
Представники Євросоюзу неодноразово закликали лідерів країн, які прагнуть приєднатися до ЄС, включаючи Вучича, утриматися від участі в урочистостях з 9 травня, організованих Москвою. Кошта заявив, що “радий чути”, що членство в ЄС залишається першочерговим пріоритетом Сербії.
Росія є історичним православним союзником Сербії та основним постачальником природного газу, а компанії “Газпром” і “Газпромнефть” також є власниками сербської нафтової компанії NIS. Москва також підтримує Белград у його протидії незалежності Косова.
Вучич раніше висловлював переконання, що європейський шлях Сербії не постраждає через його візит в Москву.
Водночас верховна представниця ЄС з зовнішньої та безпекової політики Кая Каллас заявила, що поїздка Вучича до Москви для участі в параді 9 травня не залишається непоміченою для країн-членів Європейського Союзу.
“Під час подальших переговорів вони будуть ставити багато запитань Сербії: хто ваші друзі та з ким ви хочете мати справу”, – зазначила Каллас.
На черговому засіданні суд розглянув клопотання бізнесмена Ігоря Коломойського, який просив включити його у справу Порошенка…
Район утворили 3 березня 1975 року, тоді його назвали Мінським.
Як йдеться в пояснювальній записці, зараз чинне законодавство України дозволяє накласти санкції на юридичних і…
Кілька днів тому соцмережі облетіло ганебне відео. На ньому працівник одного з терцентрів комплектування Харкова…
Отримані в комп’ютерних іграх навички можуть бути безпосередньо використані для управління дронами в умовах реального…
Якщо Кремль відмовиться від пропозиції щодо переговорів, яку зробив президент Володимир Зеленський, Москву очікуватимуть наслідки.