Чинна віцепрезидентка США Камала Гарріс, ймовірно, має досить спрощене розуміння війни в Україні, адже міжнародна політика для неї нова галузь. Окрім того, вона може мати конфлікт з Володимиром Зеленським.
PHILADELPHIA, PENNSYLVANIA - AUGUST 6: Democratic presidential candidate, U.S. Vice President Kamala Harris speaks during a campaign rally with Democratic vice presidential candidate Minnesota Gov. Tim Walz at the Liacouras Center at Temple University on August 6, 2024 in Philadelphia, Pennsylvania. Harris ended weeks of speculation about who her running mate would be, selecting the 60 year old midwestern governor over other candidates. (Photo by Andrew Harnik/Getty Images)
Про це пише The Telegraph.
Наприкінці липня авторитетний журнал Time із посиланням на ексміністра оборони Олексія Резнікова писав, що за кілька днів до російського вторгнення в Україну Гарріс і Зеленський посперечалися на Мюнхенській конференції з безпеки щодо того, як утримати Росію від агресії. Буцімто Зеленський, звертаючись до Гарріс, просив США запровадити превентивні санкції проти Росії, аби втримати її від вторгнення. Натомість Гарріс нібито наполягала, що не можна карати за злочин, якого ще не сталося, і просила Зеленського публічно заявити про неминучість російського вторгнення.
“Зеленський чітко запитав Камалу Гарріс: “Ви хочете, щоб я це визнав, але що це вам дасть? Якщо я визнаю це тут, у цій розмові, ви запровадите санкції?” І відповіді не отримав”, – писав Time про цю суперечку.
Хоча Гарріс ніколи не була в Україні, вона шість разів зустрічалася із Зеленським як віцепрезидентка США. Крім того, вона відповідала за виділення Україні 1,5 мільярда доларів на підтримку енергетичної інфраструктури та іншу гуманітарну допомогу.
“Дивно, але враховуючи всю увагу до фізичних проблем Байдена, він був набагато енергійнішим і впевненішим в питаннях України, ніж Гарріс. Вона змарнувала кілька можливостей, щоб налагодити пристойні стосунки із Зеленським, і її невпевнене вирішення кризи не віщує нічого доброго, якщо вона виграє президентство”, – заявив колишній помічник Байдена на умовах анонімності.
Загалом Камала Гарріс не часто згадувала Україну в публічних промовах, а коли робила це, то давала привід для звинувачень у своїй некомпетентності щодо цього конфлікту. Американський аналітик Даг Бендоу зазначає, що Гарріс насправді ніколи не була глибоко залучена до питань зовнішньої політики США загалом і щодо війни в Україні зокрема.
“Її розуміння, ймовірно, обмежується поверхневими розмовами, висловленими їй, коли вона подорожувала до Європи… є мало доказів того, що вона сильно цікавиться цими питаннями або знає про них. Справа не в тому, що вона не здатна отримати глибше розуміння. Швидше, у неї було небагато причин чи можливостей для цього”, – каже він.
Разом з тим американські аналітики схильні вважати, що в разі своєї перемоги на виборах президента Камала Гарріс в цілому продовжить ту зовнішню політику, яку вела адміністрація Байдена. З усіма її недоліками в питаннях більш рішучої підтримки України. При цьому Гарріс більше зосередиться на внутрішній політиці, тоді як Байден був досить активним на міжнародній арені.
Раніше ми повідомляли про те, що Камала Гарріс продовжує обходити Дональда Трампа у передвиборчих рейтингах. Так, Трамп програє Камалі Гарріс в опитуваннях у трьох ключових штатах США, де зазвичай визначаються результати виборів. 50% виборців віддали перевагу Гарріс проти 46% у Трампа. Це помітне поліпшення порівняно з показниками президента Джо Байдена, який зняв свою кандидатуру з виборів на користь Гарріс.
Загальний рейтинг в опитуваннях Гарріс також обходить Трампа – станом на 9 серпня, віцепрезидентка обходить колишнього президента США на майбутніх виборах президента США, які відбудуться 5 листопада, з результатом 42% проти 37%.
Американський актор і режисер Шон Пенн вчергове відвідав Україну. Під час поїздки він побував зокрема у…
Речник глави РФ Владіміра Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що для прямих переговорів з РФ Україна…
США встановили нові мита на імпорт сонячних панелей з чотирьох країн Південно-Східної Азії — Камбоджі,…
У середу, 23 квітня, міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі відвідає Китай на запрошення Пекіну,…
Американські вчені стверджують, що знайшли новий колір, якого до цього не бачила жодна людина.
Президент США Дональд Трамп хоче бачити світ, яким керують сильні лідери, які, хоч і не…