Рівень активності РФ у видобутку нафти, який також більш ніж на третину перевищує довоєнний рівень, є останньою ознакою стійкості російської нафтової промисловості до західних санкцій.
РФ знайшла
Російські нафтовидобувні компанії бурять нові свердловини найшвидшими темпами за останні щонайменше п’ять років. так Росія готується як до можливого послаблення обмежень на видобуток у межах ОПЕК+, так і до ймовірного пом’якшення санкцій, запроваджених через повномасштабну війну в Україні.
Про це пише Bloomberg.
Буріння означає, що загальна потужність Росії з видобутку нафти і легкої нафти під назвою конденсат становить від 11 до 11,5 мільйонів барелів на день, що практично не змінилося з 2016 року, сказав Рональд Сміт з Emerging Markets Oil & Gas Consulting Partners LLC.
Рівень активності, який також більш ніж на третину перевищує довоєнний рівень, є останньою ознакою стійкості російської нафтової промисловості до західних санкцій, які були покликані підірвати довгострокову здатність країни качати нафту шляхом обмеження доступу до передових технологій та обладнання.
За словами аналітика компанії Emerging Markets Oil & Gas Consulting Partners Рональда Сміта, потужності з видобутку нафти та конденсату в Росії зараз становлять 11–11,5 млн барелів на день – приблизно стільки ж, як і в 2016 році.
Хоча багато іноземних постачальників обладнання залишили російський ринок, вони часто продавали свої активи місцевим менеджерам, залишивши в країні техніку та спеціалістів.
Також деякі компанії, зокрема SLB та Weatherford, продовжують роботу в країні, хоч і в менших масштабах.
Експерти зазначають, що місцеві бурові компанії також знайшли нових постачальників або налагодили власне виробництво техніки, але якість і точність буріння все ж знизилися.
Водночас у Росії майже зупинили пошукове буріння – у січні-лютому нові запаси шукали лише на 46 км, що майже вдвічі менше, ніж до повномасштабної війни.
Це пояснюється невизначеністю на ринку, високими кредитними ставками, дефіцитом кадрів та нестачею високотехнологічного обладнання, забороненого до постачання з ЄС і США.
Аналітики прогнозують, що Росія й надалі зосереджуватиметься на розробленні вже відкритих родовищ, а до 2030 року зіткнеться з потребою шукати нові запаси.
Раніше повідомлялося, що протягом чотирьох тижнів до 20 квітня потоки нафти з усіх російських портів зросли до 3,21 млн барелів на добу — це приблизно на чверть більше, ніж тижнями раніше, хоча й досі на 7% менше від пікових обсягів місяць тому.
Російські війська знищили базу батальйону "Госпітальєри" у Павлограді, Яна Зінкевич оголосила збір коштів на відновлення.
Раніше стало відомо, що на похороні Папи Римського очікується присутність 50 президентів та 10 монархів. Загалом у Ватикані в суботу…
Все це відбулось в день, коли столиця перебувала в жалобі за жертвами масованої ракетної атаки…
Минулого тижня Нечаєв без запрошення з'явився на меморіалі Зеєловських висот з охороною, російським вінком та білоруським колегою.
Україна передала партнерам пропозиції щодо формату захисту, передбаченого 5-ю статтею НАТО.
Аналіз, проведений компанією Ernst & Young, показав, що у 2023 році Сполучені Штати імпортували фармацевтичної…