Dassault Aviation може запропонувати літаки Rafale, якщо країни передумають купувати F-35 Joint Strike Fighter у США.
This photograph taken January 12, 2024, shows a French multirole fighter aircraft Rafale F3R Marine landing on the tarmac of the Lann-Bihoue French Navy airbase at Queven, western France, during a specific training for pilots for the landing on aircraft carriers. (Photo by Fred TANNEAU / AFP) (Photo by FRED TANNEAU/AFP via Getty Images)
Французька компанія Dassault Aviation, виробник винищувачів Rafale, “обережно” слідкує за ситуацією довкола американських F-35 і готовий запропонувати їм заміну.
Про це сказав керівник компанії Ерік Трап’є в інтерв’ю Le Journal du Dimanche.
“Я спостерігаю за всім цим з обережністю. Коли ви купуєте бойовий літак, ви берете на себе довгострокові зобов’язання. Деякі країни, як наші канадські друзі, ставлять свої замовлення на паузу. Чи означає це, що вони їх не куплять? Я не знаю. Але що точно відомо: якщо країна, яка обрала F-35, поставить під сумнів свій вибір, ми цілком готові запропонувати наші послуги, під контролем французького уряду, як завжди”, – сказав він.
Поки що звернень не було ні від Канади, ні від Португалії.
“Але ми справді хочемо запропонувати наш літак Португалії. Це країна Європейського Союзу та НАТО. Вона матиме ті самі можливості для взаємодії, що й ми, у межах Альянсу, тож це досить логічно”, – зазначив він.
Зараз Dassault Aviation виробляє близько двох літаків на місяць і планує вийти на три у 2026-му, на чотири – у 2028-2029-му і на п’ять надалі. Компанія має замовлення на близько 20 Rafale для військово-повітряних сил Франції і 10 для Військово-морських сил Франції.
Також готується контракт з Індією.
“Коли Індія буде готова, вона зробить замовлення. Я впевнений, бо її потреби значні. Для нас це також можливість розширити наші виробничі ланцюги, встановивши лінію на місці, призначену для індійських потреб, але яка могла б також послужити в нашому нарощуванні потужностей. Я дуже вірю в це партнерство з Індією”, – зауважує Трап’є.
Раніше повідомлялося, що у Канаді та Європі зростає занепокоєння щодо того, чи є великі закупівлі висококласної американської зброї, зокрема винищувача F-35 Joint Strike Fighter, розумним стратегічним вибором для західних країн, які хвилюються за свої інвестиції в оборонні технології США. Причина – політика, яку провадить президент США Дональд Трамп. Це може вплинути на міжнародні продажі винищувача F-35 виробництва Lockheed Martin та інших сучасних американських літаків, таких як F-16.
Нагадаємо, Трамп розпочав торговельну війну з Канадою та погрожував економічним тиском із метою зробити країну 51-м штатом США, новий прем’єр-міністр Марк Карні доручив міністру оборони Біллу Блеру переглянути закупівлю F-35. Канада була партнером США у розробці цього винищувача. У вівторок, 18 березня, Карні оголосив про закупівлю в Австралії системи раннього радіолокаційного виявлення вартістю 6 мільярдів канадських доларів (4,2 мільярда доларів США). За словами офіційних осіб, вона матиме менший вплив на екологію, ніж аналогічна американська система.
Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…
В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…
Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.
Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…
Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…
Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…