Норвезька оборонна компанія Kongsberg Defence & Aerospace планує запустити виробництво ракет для систем ППО NASAMS в Україні. Спільне підприємство може бути створене впродовж кількох місяців.
Про це президент Kongsberg Ейрік Лі сказав в інтерв’ю Euractiv.
“Ми створюємо компанію в Україні. Ведемо тісні переговори з українською промисловістю щодо створення спільного підприємства. Першочерговим завданням є збільшення виробництва ракет для нашої системи ППО в Україні на основі українських технологій”, – розповів Лі.
За його словами, йдеться про масове виробництво, тобто про сотні ракет.
“У Kongsberg ми хочемо використати потужність української промисловості. У довгостроковій перспективі, коли війна закінчиться, Україна може стати частиною ланцюжка постачання ракет для систем ППО”, – пояснив президент норвезької компанії.
Міністр оборони Рустем Умєров ще в січні говорив про розширення співробітництва з Kongsberg, яка є розробником та постачальником в Україну мобільних ЗРК NASAMS. Йшлося про те, що Україна обговорює можливості інтеграції вітчизняних засобів ППО в систему NASAMS, що підвищить її ефективність.
Ще один напрямок співпраці – система боротьби з безпілотниками та можливість локалізації їх виробництва в Україні.
Перші системи ЗРК NASAMS було поставлено в Україну у листопаді 2022 року. Після цього українські сили ППО регулярно отримували від партнерів нові батареї NASAMS. У листопаді 2024 року було відправлено першу систему протиповітряної оборони NASAMS, замовлену Канадою для України.
Довідково. NASAMS (Norwegian/National Advanced Surface to Air Missile System) – розроблений норвезькою фірмою Kongsberg Defence & Aerospace спільно з американською фірмою Raytheon мобільний ЗРК для знищення повітряних об’єктів супротивника (БпЛА, балістичні ракети, гелікоптери, літаки, крилаті ракети тощо) на середніх та малих висотах за будь-яких метеоумов. Може вражати цілі на відстані до 180 км і висоті до 21 км. Батарея ЗРК покоління II складається з 12 пускових установок (кожна несе шість ракет), восьми радарів, одного центру управління вогнем, однієї машини з електронно-оптичною камерою та одного автомобіля Tactical Control Cell. Імовірність ураження цілі однією ракетою – 85%. Максимальна швидкість цілі – 1 км/с. Взято на озброєння в Норвегії у 1994 році. Випущено три покоління ЗРК.
Починаючи з наступного року, 176-річний завод із виробництва поїздів у Ґерліці розпочне виготовлення компонентів для…
Фабрики у Китаї скорочують виробництво, відправляють у відпустки або звільняють працівників через те, що торговельна…
Україна отримала $1,2 мільярда грантової допомоги від Світового банку
Посольство України в Литві запросило громаду на дві важливі події, які відбудуться у Вільнюсі 26…
Слідчі встановили особи двох з трох підлітків, які показували символіку нацистського режиму на меморіалі жертвам Голокосту в…
Адміністрація Дональда Трампа розглядає можливість суттєвого зниження високих мит на імпорт з Китаю — в…