Підозрюваний у підриві трубопроводу "Північний потік" зміг повернутися до України.
25 October 2023, Mecklenburg-Western Pomerania, Mukran: Unused pipes for the Nord Stream 2 Baltic Sea gas pipeline from Russia to Germany lie on the site of the port in the municipality of Sassnitz. The German government has purchased the unburied pipes for the German-Russian Nord Stream 2 Baltic Sea gas pipeline for the Rügen LNG terminal. The completion of the connecting pipeline for the terminal for liquefied natural gas (LNG) planned on Rügen's coast is no longer in the way from the authorities. Photo: Stefan Sauer/dpa (Photo by Stefan Sauer/picture alliance via Getty Images)
Про це повідомила речниця польського генпрокурора Анна Адамяк.
Раніше німецькі журналісти писали, що підозрюваний у підриві був інструктором з дайвінгу та проживав у польському Прушкуві. Тож тому німецькі спецслужби звернулися до польських колег, але не отримали жодних результатів. Польська прокуратура підтвердила такий запит, але не знайшла Володимира С. за адресою, де він жив.
Речниця прокуратури розповіла, що підозрюваний зміг перетнути польсько-український кордон на початку липня. Прикордонники не затримали його, бо Німеччина не внесла дані чоловіка у базу розшуку.
Раніше повідомляли, що 14 серпня генпрокуратура Німеччини видала ордер на арешт українця у справі про підрив трубопроводів “Північний потік” у Балтійському морі.
Німецькі ЗМІ писали, що підозрюваний є інструктором з дайвінгу. Раніше він проживав у містечку Прушкув на захід від Варшави, але останнім часом українець нібито переховується.
За даними слідства, Володимир С. був одним із пасажирів білого Citroën, який був зафіксований біля Рюгена в ніч на 8 вересня 2022 року. Вважається, що це авто везло екіпаж на яхту “Андромеда”, яка транспортувала дайверів до місць підриву. Володимира С. впізнали за фотографіями та показаннями свідків.
Газопроводи “Північний потік” проходять через Балтійське море в Німеччину. Обидва шляхи газопроводу “Північний потік–1”, а також одна з магістралей “Північного потоку–2” були пошкоджені вибухами у 2022 році. Росія та Захід вказують один на одного, але кожен заперечує свою причетність.
У лютому 2024 року прокуратура Швеції закрила попереднє розслідування щодо вибухів на газопроводах “Північний потік”. Висновок розслідування полягає в тому, що шведської юрисдикції у справі немає, і тому розслідування має бути закрито. Згодом Данія відмовилася від розслідування вибухів на газопроводах “Північного потоку” безпосередньо біля її територіальних вод.
У березні 2023 року видання The New York Times із посиланням на дані розвідки, перевірені офіційними особами США, повідомило, що атаку на газопроводи “Північний потік” минулого року здійснила певна “проукраїнська група”.
Водночас президент України Володимир Зеленський відкинув звинувачення про нібито причетність України до вибухів.
У вівторок, 22 квітня 2025 року, вартість золота зросла до рекордних $3500 за унцію на…
У четвер, 24 квітня, парламентський Комітет із питань фінансів, податкової та митної політики розгляне законопроєкт…
Журналістка, юристка, вдова українського журналіста грузинського походження Георгія Гонгадзе Мирослава Гонгадзе (раніше керівниця мовлення Голосу…
Російські окупанти атакували Запоріжжя. Унаслідок удару в одному із районів міста виникла пожежа.
23 та 24 квітня на станції метро «Позняки» відбудеться ярмарок вакансій. Із 9:00 до 13:00…
Якщо Трамп відмовиться від України, Велика Британія і Європа будуть змушені заповнити цю прогалину. Оскільки…