Україна має провести ексгумацію жертв Волинської трагедії.
BERLIN, GERMANY - JUNE 11: Polish Foreign Minister Radoslaw Sikorski speaks to the media at the 2024 Ukraine Recovery Conference on June 11, 2024 in Berlin, Germany. The two-day conference is bringing together international representatives from politics, business and civil society working towards the recovery, reconstruction and modernization of Ukraine in the face of Russia's ongoing war. (Photo by Sean Gallup/Getty Images)
Про це міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив в інтерв’ю Le Monde.
Він розповів, що 13 вересня зустрінеться у Києві з очільником МЗС України та православним духовенством. Там він планує обговорити вшанування загиблих у Волинській трагедії.
Те, що сталося в 1943 році під час німецької окупації Польщі та України, було планом українського (руху — ред.) опору (провести -— ред.) етнічну чистку Волинської області шляхом масового вбивства польського цивільного населення.
Міністр зазначив, що тоді протягом кількох місяців вбили від 80 000 до 120 000 людей. Водночас Сікорський визнав, що “були й акти помсти з боку польського руху опору”.
Він також додав, що Польща вже начебто подолала свій імперський синдром щодо України. Однак має одне прохання: провести ексгумацію жертв Волинської трагедії, щоб поховати їх за християнським звичаєм.
Міністр пояснив, що хоче донести дві думки. По-перше, полякам потрібно пояснити, що жертв Волинської трагедії повернути вже неможливо, тож з Україною варто нині налагоджувати добрі відносини. А, по-друге, українці мають знайти рішення, інакше Польща вживатиме “жорсткіших заходів”.
Наша громадськість дуже схвильована з цього приводу. Тоді вцілілих поляків депортували до Польщі, а їхні нащадки тепер представляють мільйони людей, для яких це питання є важливим і які голосують.
Що відомо про Волинську трагедію
Волинська трагедія — етнічні чистки українців і поляків, які відбулися під час нацистської окупації в 1943–1944 роках. Українська повстанська армія протидіяла Армії Крайовій в умовах партизанської боротьби, що спричиняла жертви серед цивільного населення як поляків, так і українців.
Встановлено імена близько 30 тисяч польських жертв та близько 10 тисяч українських жертв цих масових убивств.
Український інститут національної пам’яті також писав, що соціально-етнічне протистояння між українцями й поляками в роки Другої світової війни та перші повоєнні роки підігрівали й нацистські та комуністичні тоталітарні режими, щоб послабити польське й українське підпілля. Водночас сприяла зростанню міжнаціональної ворожнечі й тривала дискримінаційна політика у міжвоєнній Польській Республіці, до якої належали західноукраїнські землі. У 1930 році за наказом Пілсудського почалася пацифікація, яка супроводжувалася арештами, побиттями, вбивствами українців за етнічною ознакою.
Український застосунок для підготовки військових Drill залучив 100 тисяч доларів інвестицій. Кошти спрямують на розширення…
У Канаді горів музей просто неба — Село української культурної спадщини, що розташоване неподалік Едмонтона
Президент Володимир Зеленський присвоїв військове звання бригадного генерала начальнику Військової служби правопорядку у Збройних силах…
У Білій Церкві троє чоловіків вчинили фізичне та психологічне насильство над 16-річним підлітком, знімаючи все…
Прем’єр-міністр Баварії та лідер ХСС, сестринської партії-переможниці федеральних виборів ХДС, Маркус Зьодер заявив, що рішення…
Наглядова рада НЕК "Укренерго" сформувала короткий список із трьох кандидатів на посаду голови правління.