У США набирає обертів дискусія щодо рішення президента Дональда Трампа збільшити постачання зброї Україні. На фоні хвилі критики у соціальних мережах — мовляв, «американці за це не голосували» — з гучною заявою виступила Меган Моббс, голова благодійного фонду Weatherman Foundation і донька впливового радника Трампа, генерала у відставці Кіта Келлога.
Про це заявила голова БФ Weatherman Foundation і донька спецпредставника США Келлога Меган Моббс.
“Я бачу дописи, в яких критикують рішення президента Трампа озброїти Україну, і твердження “ми за це не голосували”. А я голосувала. Я голосувала за сильне американське лідерство, за мир через силу. Постачання зброї для України — це не благодійність, це стратегія. І так, це саме те, що робить президент, який ставить Америку на перше місце”, – пише Меган Моббс.
Далі Меган Моббс називає чотири причини продовжувати підтримку України:
1. Протидія росії захищає американську безпеку: агресія росії в Україні загрожує стабільності Європи, ключового союзника і торгового партнера.
Озброюючи Україну, США послаблюють військову і економічну міць рф — санкції і втрати на полі бою вже виснажили Москву — без ризику для життя американців.
Важко уявити політику, яка б більше відповідала пріоритетам безпеки, економіки та глобального домінування Америки, ніж озброєння України для знекровлення амбіцій росії.
Ніщо не кричить “Америка перша” голосніше, ніж перемога без бою.
2. Посилення економіки США: військова допомога Україні стимулює американську промисловість.
Наприклад, Lockheed Martin і Raytheon наростили виробництво, працевлаштувавши тисячі людей. Це стимулює економіку, одночасно поповнюючи запаси США новими системами озброєнь.
Допомога США Україні з 2022 року — близько $75 млрд. Це менше 5% щорічних витрат на оборону. Крапля у федеральному бюджеті, а віддача від інвестицій величезна.
“Порівняйте це з трильйонами, витраченими на прямі інтервенції в Іраку та Афганістані, які коштували життя тисячам американців. Україна веде свою війну, просячи лише про засоби, а не про війська. Це стратегічний аутсорсинг у найкращому його прояві: максимальний ефект, мінімальний ризик. Я хочу миру. Але мир — це НЕ капітуляція”, – додає Меган Моббс.
3. Зміцнення глобального лідерства: підхід America First не означає ізоляціонізм; він означає лідерство на умовах, вигідних для США.
Озброєння України демонструє силу та надійність Америки, заспокоюючи союзників, таких як Польща та країни Балтії. А також протидіє впливу Китаю, оскільки Пекін спостерігає, як США підтримують своїх партнерів. Перемога України зміцнює дипломатичний вплив Америки, забезпечуючи вигідні торговельні та безпекові угоди.
4. Моральна та стратегічна надійність: підтримка України показує Америку захисником суверенітету та територіальної цілісності.
“Боротьба України проти невиправданого вторгнення росії відповідає американським цінностям самовизначення та опору тиранії. Це знаходить відгук у американців, які бачать свою країну силою добра, що сприяє національній гордості та єдності. Америка є винятковою. Це основний принцип MAGA. Відмова від підтримки України підірве цю довіру, продемонструє слабкість союзникам і підбадьорить авторитарних лідерів”, – резюмує Меган Моббс.
Меган Моббс – ветеранка війни в Афганістані, офіцерка армії США у відставці; дослідниця національної безпеки, має диплом з психології Вест-Пойнта. Очолює фонд Weatherman Foundation, який допомагає цивільним у зонах бойових дій, зокрема в Україні, надаючи евакуаційні та гуманітарні послуги. Вона представляє нове покоління консерваторів, які бачать у підтримці України не тягар, а інвестицію у стабільність Заходу.
У Королівському суді Вінчестера розпочався процес над 65-річним пенсіонером Говардом Філліпсом, якого звинувачують у передачі…
Лідер більшості у Сенаті США, республіканець Джон Тун заявив, що голосування щодо двопартійного законопроєкту про…
Компанія ByteDance, що володіє відеосервісом TikTok, готується запустити окремий застосунок для користувачів у США, який…
10 липня президент України Володимир Зеленський проведе в Римі додаткові зустрічі з американською делегацією.
У Києві, 10 липня, внаслідок російського масованого обстрілу частково перекрили рух транспорту.
У Подільському районі Києва внаслідок російської атаки у ніч проти четверга, 10 липня, майже повністю…