Categories: Без рубрики

Як допомогти «Охматдиту»: куди донатити кошти, привозити ліки та одяг, чи потрібно розбирати завали

Збір на 100 млн гривень, який закрили за 3 години (проте продовжують, щоб зміг долучитися кожен охочий), черги з водою та речами першої потреби від небайдужих киян та навіть прихисток для родин пацієнтів — це ще не повний список допомоги, яку сьогодні після ракетного обстрілу отримує "Охматдит". Зібрали усю корисну інформацію про те, як можна допомогти лікарні.

Станом на 20:45 8 липня відомо вже про 25 загиблих у Києві, за інформацією голови МВС України Ігоря Клименка. Проте розбір завалів триває й цифра постійно змінюється. Але от що не змінюється — це незламність та людяність українських людей, які вже в перші хвилини після ракетного удару прийшли допомогти рятувальникам розгрібати завали, приносили воду та засоби гігієни для маленьких та дорослих пацієнтів “Охматдиту”.

Допомога приходила настільки швидко, що вже за якийсь час на місцях збору утворювалися колапси. Тому ми зібрали найактуальнішу інформацію щодо зборів коштів, допомоги та інших речей для постраждалих у клініці “Охматдит” та для інших постраждалих.

Куди надсилати кошти

Підтримати “Охматдит” можна так:

У Міністерстві охорони здоров’я також розповіли, що всю актуальну інформацію щодо нагальних потреб лікарні можна уточнити у координаторки на місці  — головної медичної сестри “Охматдиту” Олени Примак.

Її номер: +38067 277 78 06.

А щодо потреб на відновлення закладу можна звернутися до Наталії Мирути, заступниці генерального директора з економічних питань в “Охматдиті”.

Її номер: +380 93 580 56 72.

Окрім того, збір на допомогу постраждалим від ракетних атак організовує Фундація прямої допомоги.

Здати кров для постраждалих

Волонтери та лікарі щодня закликають українців здавати кров, адже така донація рятує життя. І не лише військових, а також цивільних людей. Вдень, 8 липня, для поранених в “Охматдиті” збирали кров, проте близько 16:00 збір зупинили. Проте зробити таку донацію можна у будь-якому районному центрі збору крові, адже це дійсно важливо.

О 23:50 зʼявилася інформація, що для дітей з “Охматдиту” потрібна кров 4 негативної групи.

Якщо хтось може бути її донором (інші групи не потрібні), то напишіть або зателефонуйте:

+380 67 733 85 38, Дмитро Ноздренко.

Чи потрібна вода та продукти

На місці трагедії в “Охматдиті”, клініці “Ісіда” на Русанівці, навколо багатоповерхівки на Сирці працюють волонтери та рятувальники. Потреб у людях, які б могли розбирати завали, наразі немає.

Вода, продукти та ліки були розподілені серед постраждалих, а також відправлені до штабу постраждалих, які організували районні адміністрації та волонтерські організації. Адреси та телефони дивіться тут.

Стосовно продуктів та засобів особистої гігієни варто дізнатися за телефонами “Охматдиту”, наведеними вище.

Ліки та кровоспинні препарати

Волонтерка Марина Батуринець повідомила, що вода та їжа вже не потрібні. Але існує потреба у ліках.

За її словами, в “Охматдит” можна принести:

  • крапельниці;
  • кровоспинні препарати;
  • антибіотики широкого спектра;
  • джгути;
  • системи для переливання крові;
  • шприци;
  • серветки;
  • памперси.

Куди звернутися постраждалим

Безоплатно людям допомагає медична клініка “Добробут”. Лікарні на обох берегах Києва готові безплатно прийняти та надати всю необхідну допомогу дітям, які постраждали під час обстрілу “Охматдиту”, а також дорослим та персоналу дитячої лікарні.

Звернутися за допомогою можна за такими адресами:

  • вул. Сім’ї Ідзковських, 3;
  • проспект Миколи Бажана, 12А.

“З будь-якими запитаннями стосовно термінової безоплатної допомоги через атаку на “Охматдит” звертайтеся до нашого контакт-центру за телефонами: 0444952888, 0504952888, 0974952888″, — розповіли у “Добробуті”.

Житло для постраждалих

Укрзалізниця вже оголосила про допомогу пацієнтам та родинам з “Охматдиту”. Постраждалі можуть звернутися за номером: +38 099 425 64 52.

Пацієнтів та їхніх родичів можуть забрати з місця, де вони зараз, аби надати медичне транспортування (про це варто повідомляти одразу). Також людей розмістять та нагодують, а потім, за необхідністю, відправлять зручним потягом додому чи до іншого міста, куди потрібно їхати задля подальшого лікування.

Окрім того, у чатах dtp.kyiv.ua та Los Solomas публікують пропозиції щодо безплатного розміщення постраждалих від масованої ракетної атаки у Києві.

Варто зауважити, що великі бізнеси та компанії долучилися до “незламного флешмобу” зі збору коштів й за 3 години було зібрано вже 100 млн гривень. Він ще триває та одна за одною до збору грошей залучаються все нові компанії.

Recent Posts

Папа Римський на Великдень згадав про «спустошену війною Україну» — Sky News

88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…

12 години ago

Москва може отримати ключову роль в іранській ядерній угоді — The Guardian

Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…

12 години ago

Великоднім перемир’ям Путін хоче заманити Трампа в пастку — Bild

Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.

12 години ago

Україні може знадобитися імпортувати 6,3 мільярда кубометрів газу наступної зими через рекордно низькі запаси — Reuters

Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…

12 години ago

На Хрещатику тимчасово обмежать рух транспорту у напрямку від Європейської площі

Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.

13 години ago