Меланома може розвинутися зі звичайної родимки, яка вже є у людини на шкір
Про це повідомляє Міністерство охорони здров’я.
Так, меланома може розвинутися зі звичайної родимки, яка вже є у людини на шкірі. Коли це стається, родимка зазнає видимих змін: зміни форми, чіткості краю, розміру, кольору та товщини.
“Окрім шкірних покривів, меланома може утворюватись на слизовій тканині, наприклад, у носі та горлі, також на голові та шиї, шкірі під нігтями (деталі ТУТ). Меланома може виникати не лише у місці, де є родимка, але й на шкірі, де її немає, маскуючись під новоутворену родимку, яка виглядає незвично“, – зазначили в МОЗ.
Фактори ризику виникнення меланоми:
Першими симптомами меланоми можуть бути:
Варто пам’ятати, які зміни можуть відбуватися з родимками і як їх ідентифікувати. Правило АКОРД допоможе проконтролювати зміни на вашій шкірі:
“Часи, коли засмага була в моді, минули. Зараз – передусім високий попит на здоров’я. Тож щоб зменшити ризик утворення меланоми, захищайте шкіру від сонячних променів, уникайте опіків і застосовуйте сонцезахисні креми щоразу, коли виходите на вулицю. Намагайтеся не травмувати шкіру в зонах, де є родимки, і уникайте їхнього контакту з хімічними подразниками“, – розповіи у МОЗ базові методи профілактики.
Медики нагають, що будь-яку патологію шкіри, яка швидко росте або змінюється й не зникає, незалежно від того забарвлена вона чи ні, необхідно обстежити спеціалісту.
Фото: МОЗ
Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.
Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…
Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…
Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…
На станції "Хрещатик" пасажир потрапив під поїзд.
Ракети КN-23 (КN-23А) мають боєголовки вагою до однієї тонни, що є більш потужними, ніж російські аналоги, повідомило…