Categories: Без рубрики

«Якщо ви з РФ — їдьте туди» — українська тенісистка розповіла про конфлікт з російською викладачкою в Криму

Українська тенісистка Марина Колб пригадала, як забирала документи з університету в Сімферополі після анексії Криму у 2014 році, де виник конфлікт з проросійськи налаштованою викладачкою. Спортсменка, яка народилася в Євпаторії, почала займатися тенісом у п’ять років. Згодом вона разом із сестрою почала виступати в парному розряді, а у 2014 році дівчата долучилися до волонтерства під час Революції Гідності. Після повернення до Криму вони взяли участь у проукраїнському мітингу в Сімферополі, а пізніше, після анексії півострова, переїхали до Львова.

Про це інформує NV.

«Пам’ятаю одну викладачку англійської, яка сказала, що вона з Росії, і почала розповідати щось про “велику Росію”. Я сиділа на першій парті й прямо їй відповіла: “Якщо ви з Росії — їдьте туди. Що ви тут забули?”. Почалася дискусія. Частина групи підтримала її, і я фактично залишилася одна проти всіх. Надії тоді не було на парі. З часом я просто припинила спілкування з усіма, хто радів приходу Росії. Для мене ці люди більше не існують. Я не хочу навіть згадувати про них», — поділилася Колб.

Марина Колб також розповіла про свій виїзд з Криму: «Так, ми залишилися, бо потрібно було забрати документи з університету. Ми з Надією навчалися на бюджеті, були одними з найкращих студенток. Але коли прийшли по документи — відчувалися напруга й недовіра. На нас дивилися косо. Здається, я навіть доходила до ректора, і хтось із працівників собі дозволив жарт на тему Росії. Я намагалася не реагувати, не вступати в суперечки — просто взяти документи й зникнути звідти назавжди. І більше ніколи не повертатися».

Проблеми виникали постійно під час виїзду з Криму.

«Батьки залишилися в Криму, а ми з Надією вже навчалися у Львові, тому приїжджали додому лише на канікули. І щоразу, коли виїжджали назад, нас зупиняли на адмінмежі, перевіряли документи, ставили запитання: чому їдемо, чому не беремо російське громадянство, чому не вчимося в Криму, що ж у Львові такого кращого? Ми відповідали чесно: ми — громадянки України, нам не потрібне російське громадянство, і справді у Львові краще. І кожного разу, коли перетинали адмінмежу й опинялися вже на українському боці — ставало легше. Навіть дихалося по-іншому», — додала спортсменка.

Під час пандемії коронавірусу сестри Колб повернулися в Крим. Але з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну тенісистка разом із родиною переїхали до Латвії.

Recent Posts

Журналіст Сергій Цигіпа, незаконно «засуджений» РФ, оголошував голодування через відмову в ліках

Український журналіст із Нової Каховки Сергій Цигіпа, якого Росія незаконно «засудила» до 13 років колонії,…

8 хв. ago

Європейські акції впали через наближення дедлайну щодо мит від США

У п’ятницю європейські фондові індекси знизилися майже на 1%, оскільки інвестори занепокоєні невизначеністю щодо торговельних…

15 хв. ago

Нідерланди подвоять платню за притулок для українців з роботою

Українські біженці, які перебувають у Нідерландах і отримують дохід, з жовтня 2025 року будуть сплачувати…

25 хв. ago

Трампа розкритикували за слово «шейлок», яке дехто вважає антисемітським

Президент США Дональд Трамп назвав недобросовісних банкірів «шейлоками», що викликало критику, оскільки цей термін дехто…

34 хв. ago

МАГАТЕ вивело фахівців з Ірану. Ядерна програма Тегерана опинилася в «інформаційному вакуумі»

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що його останні інспектори залишили Іран. Це ще…

42 хв. ago

Росія утримує 260 кримців як політв’язнів

Росія утримує в місцях позбавлення волі 260 політичних в’язнів із Криму, з них 153 –…

52 хв. ago