Останніми роками попит на саке в Японії постійно скорочується: його сприймають лише як частину церемоній чи особливих застіль. Тож японські посадовці сподіваються, що визнання саке популяризує напій, а місцева молодь обиратиме його замість вина, віскі або пива.
Про це пише The Guardian.
Саке смакують у місцевих пабах ізакая, розливають під час весіль і подають злегка охолодженим для особливих подій. Японці почали його пити ще з VIII століття, вважаючи, що напій відганяє злих духів.
Виробництво саке радше нагадує процес приготування пива, ніж горілки, проте в результаті виходить високоградусний напій. До нематеріальної культурної спадщини внесли не тільки сам напій, але й традицію його приготування.
Прем’єр-міністр Японії Шіґеру Ішіба заявив, що «в захваті» від світового визнання традиційного приготування саке. Він привітав тих, хто відданий справі збереження та популяризації традиції.
ЮНЕСКО почало вносити національні страви до списку нематеріальної культурної спадщини людства у 2010 році. Зараз у ньому вже сотні страв. Культурною спадщиною визнають не тільки саму їжу, але й традиції її приготування, важливі для того чи іншого народу, і передачу рецептів із покоління в покоління.
Нагадаємо, українську писанку 4 грудня визнали культурним надбанням людства. Традиційний корейський метод виготовлення ферментованих паст і соусів був доданий до списку ЮНЕСКО як живої спадщини, яка потребує охорони.
Також Кіт Келлог назвав ідею триденного перемир'я між 8 та 11 травня, виказану Володимиром Путіним,…
Наразі ці знахідки втратили наукову цінність, і незабаром планується їх перепоховання, додали у поліції.
У відомстві також зазначили, що в рамках двох кримінальних проваджень триває слідство щодо осіб, які…
За даними слідства, на початку 2024 року керівництво заводу уклало договір з Агентством оборонних закупівель…
Вадефул відомий своєю підтримкою України, при цьому політик жорстко критикує Росію.
8 квітня було подано скаргу про продовження народному депутату України строку дії запобіжного заходу у…