Нині більша частина вагонів київського метрополітену — російського виробництва.
Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та місто Київ підписали меморандум про взаєморозуміння щодо відновлення та модернізації транспортної інфраструктури української столиці. Поточна оцінна вартість проєкту становить 450 мільйонів євро. Про це передає пресслужба ЄІБ.
Проєкт покликаний допомогти Києву вже не залежати від рухомого складу російського метрополітену та відповідних запасних частин.
Зазначається, що наразі 80% вагонів київського метрополітену – російського виробництва, причому більш ніж половина з них потребують модернізації, оновлення або заміни.
«Партнерство визнає гостру потребу інвестувати понад 450 мільйонів євро, щоб допомогти Києву модернізувати свій рухомий склад метро й покінчити з колишньою залежністю міста від постачання з росії», – йдеться в релізі.
Меморандум про взаєморозуміння для координації подальшої співпраці з фінансування та підготовки пріоритетних інвестиційних проєктів для Києва, які мають ключове значення для її повоєнного відновлення, було підписано під час Київського інвестиційного форуму 2022 року в Брюсселі.
Крім того, Київ та EIB Global, девелоперська філія Групи ЄІБ, почнуть підготовку низки інших проєктів, що мають «життєво важливе значення для сталого міського розвитку», таких, як розширення Київського метрополітену з орієнтовною вартістю понад 500 мільйонів євро, та реконструкція соціального житла, що постраждало від російських бомбардувань.
Фото: Фейсбук
Європейський Союз розглядає можливість відключення понад 20 російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT, а…
Між українськими оборонцями та російськими військами від початку доби відбулося вже 85 зіткнень, на шести напрямках…
Заступник голови Ради Федерації РФ Константін Косачов заявив, що Росія «найближчими днями» передасть Києву свої напрацювання в рамках меморандуму щодо…
Європейська комісія вимагає від Угорщини відкликати суперечливий законопроєкт, спрямований на обмеження іноземного фінансування НУО та…
За словами коаліційної Словацької національної партії (SNS), Словаччина має право вимагати фінансової компенсації від України.
Соціальна мережа X (колишній Twitter), що належить американському мільярдеру Ілону Маску, в суботу зіткнулася з технічними…