Франція та ЄС мають намір активізувати свої зусилля щодо залучення американських науковців, які постраждали від репресій Дональда Трампа проти академічних кіл, готуючи оголошення про стимули для дослідників оселитися в Європі
Про це пише The Guardian.
Президент Франції Емманюель Макрон разом з президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн виступлять сьогодні в Сорбонському університеті в Парижі в оточенні керівників європейських університетів і дослідників з промовами, в яких, як очікується, вони оголосять про потенційні стимули і захист для дослідників, які прагнуть переїхати до Європи.
Офіс Макрона заявив, що цей крок зроблено «в той час, коли академічні свободи стикаються з низкою загроз» і коли Європа «є привабливим континентом».
Вважається, що Франція особливо зацікавлена в залученні науковців, які працюють у сфері охорони здоров’я, зокрема, інфекційних захворювань, а також кліматичних досліджень і штучного інтелекту.
Останніми днями флагманський науково-дослідний центр Франції CNRS виступив з новою ініціативою щодо залучення іноземних працівників, чиї дослідження перебувають під загрозою, а також французьких дослідників, які працюють за кордоном, деякі з яких «не хочуть жити і виховувати своїх дітей у Сполучених Штатах Трампа», заявив його президент Антуан Петі в інтерв’ю агентству AFP.
У Франції університет Екс-Марселя в березні запустив програму «Безпечне місце для науки». У червні він прийме перших іноземних дослідників.
У березневому листі до французьких університетів Філіп Батіст, міністр вищої освіти і досліджень Франції, написав:
«Багато відомих дослідників вже ставлять під сумнів своє майбутнє в Сполучених Штатах. Ми, звичайно, хотіли б вітати певну кількість з них».
Чутки про можливу передачу Patriot з Греції ходили ще минулого року. Однак тоді ж грецький…
Міський голова Віталій Кличко оглянув в Оболонському районі житловий будинок, пошкоджений внаслідок ворожої атаки в…
Рішення заборонити вивішувати прапор України викликало критику з боку правлячої Лейбористської партії, в якій звинуватили…
Станом на 1 травня у підземних сховищах України зберігалося 5,7 млрд куб м газу —…
У Владивостоку, на Далекому Сході Росії, відбувся перший в історії дитячий військовий парад під назвою…
Командир батальйону оформив фіктивну присутність своїх бійців на передній лінії фронту, щоб ті у подальшому…