Дипломати у Брюсселі сподіваються, що Трамп також може бути зацікавлений у швидкому розв'язанні проблеми після сильної турбулентності на фінансових ринках.
Трамп Мелоні
Про це пише Bild.
У четвер президент США Дональд Трамп приймає в Білому домі прем’єр-міністерку Італії Джорджію Мелоні. Оскільки політикиня з правопопулістської партії «Брати Італії» має хороші стосунки як із Трампом, так і з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, на її місію покладаються великі надії.
Але для європейської сторони одне є зрозумілим: скасувати наразі призупинені мита вона зможе лише тоді, якщо зробить Трампу привабливу пропозицію, яку він зможе представити американцям як перемогу.
Компоненти цієї пропозиції наразі обговорюються в таємниці. Публічно стали відомими лише можливі заходи у відповідь, у разі якщо Трамп відмовиться йти на поступки — наприклад, новий податок для американських інтернет-гігантів на кшталт Google, Meta чи Amazon. Тобто, так звана «батіг». Але що ж із «пряником»?
Тепер стало відомо: Брюссель дискретно звернувся до великих столиць ЄС, чи готові уряди закуповувати більше зброї та газу зі США.
Сенсаційний момент: купівля американської зброї в межах європейської програми переозброєння «Readiness 2030» означала б відхід від попередніх планів — закуповувати переважно у виробників з ЄС. Загальна сума потенційних контрактів — до 150 мільярдів євро.
Оскільки саме Мелоні першою з європейців сяде за стіл переговорів із Трампом, особливо чекали на відповідь Італії. І ось вона: Рим дав «зелене світло» обом пропозиціям, повідомляє Corriere della Sera. Також і сигнали з Берліна є позитивними.
Це означає: якщо Париж не виступить проти, вже найближчими годинами може зрушити з місця торгова суперечка. Єврокомісар з питань торгівлі Марош Шефчович (58 років) прибув до Вашингтона і хоче якнайшвидше обговорити з американським колегою новий підхід, що може ліквідувати торговий дефіцит США щодо ЄС.
Є надія, що і Трамп, з огляду на серйозні потрясіння на фінансових ринках, буде зацікавлений у швидкому вирішенні конфлікту, вважають дипломати у Брюсселі.
Також Джорджія Мелоні натякнула, що планує порушити перед Трампом тему Китаю. Її позиція принципово відрізняється від позиції прем’єр-міністра Іспанії Педро Санчеса (53 роки), який наприкінці тижня пішов на зближення з диктатором Сі Цзіньпіном (71 рік). Мелоні хоче запобігти тому, щоб ЄС об’єднався з Китаєм у митній суперечці, і тому прагне якнайшвидше відновити хороші відносини з Вашингтоном.
Мета Мелоні сформульована так: рішення «0:0», тобто скасування всіх мит з обох боків Атлантики.
Південна Корея вивела на орбіту четвертий військовий супутник-розвідник, запущений з космічної бази у Флориді на…
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…