Categories: Без рубрики

ЄС може відповісти на мита Трампа ударом по Кремнієвій долині — Financial Times

Якщо президент США Дональд Трамп виконає погрозу запровадити нові тарифи проти Євросоюзу, то ЄС може вдарити по Кремнієвій долині заходами у відповідь через механізм, який в Брюсселі дехто називає "базукою".

Про це пише Financial Times.

Європейська комісія прагне використати свій так званий інструмент протидії примусу (ACI) в потенційній суперечці з Вашингтоном, повідомили два джерела, обізнані з планами.

Цей інструмент був розроблений під час першого терміну Трампа і згодом використовувався як фактор стримування проти Китаю. Він дозволяє виконавчій владі ЄС накладати обмеження на торгівлю послугами, якщо вона визначить, що країна використовує тарифи на товари, щоб змусити змінити політику.

Застосування АСІ дозволить ЄС націлитися на американські великі технологічні підприємства (Big Tech).

Один з посадовців сказав, що “всі варіанти на столі”, і вказав на ACI як на найжорсткішу відповідь, яка може бути прийнята без порушення міжнародного права.

За словами посадовців, погроза Трампа використовувати тарифи, щоб змусити Данію передати Гренландію і натиснути на ЄС, щоб той відмовився від примусових заходів проти американських технологічних компаній, підпадає під умови застосування цього інструменту.

Механізм ACI, який деякі посадовці ЄС охрестили “базукою”, коли він набув чинності у 2023 році, дозволяє Євросоюзу обирати варіанти реагування з широкого спектра заходів, таких як скасування захисту прав інтелектуальної власності або їх комерційне використання.

Він також дозволяє ЄС блокувати прямі іноземні інвестиції або обмежувати доступ до ринку для банківських, страхових та інших фінансових компаній.

Інший посадовець, утім, наголосив, що ЄС добре справляється з тарифами на товари і він все ще може ухилитися від розширення суперечки на нові сфери, включаючи послуги та права інтелектуальної власності.

Минулого тижня Трамп заявив, що “абсолютно точно” запровадить тарифи проти ЄС, посилаючись на дії Брюсселя проти американських технологічних компаній і його великий торговий дефіцит у торгівлі товарами.

Він не надав подробиць про те, коли будуть прийняті ці заходи і чи зможе блок домовитися про відстрочку, як це зробили Канада і Мексика. Міністри торгівлі ЄС зустрілися у вівторок у Варшаві, щоб обговорити його погрози.

Recent Posts

Україна не змогла домовитися про реструктуризацію держборгу. Це загрожує дефолтом — FT

Цього тижня у Вашингтоні Україна не змогла досягти угоди під час переговорів із власниками боргу…

2 хв. ago

По дну Балтійського моря будують тунель між Данією та Німеччиною довжиною 18 км

Під Балтійським морем між Данією та Німеччиною будується рекордний тунель, який значно скоротить час у…

14 хв. ago

Вагонний завод в Німеччині вироблятиме компоненти длі танків і БМП

Починаючи з наступного року, 176-річний завод із виробництва поїздів у Ґерліці розпочне виготовлення компонентів для…

38 хв. ago

Тарифи Трампа вдарили по Китаю: фабрики скорочують виробництво і звільняють людей

Фабрики у Китаї скорочують виробництво, відправляють у відпустки або звільняють працівників через те, що торговельна…

56 хв. ago

Україна отримала $1,2 мільярда грантової допомоги від Світового банку

Україна отримала $1,2 мільярда грантової допомоги від Світового банку

1 годину ago