Каллас зосередилася на ініціативі з постачання боєприпасів, вартість якої оцінюється в €5 млрд, після того, як її більш амбітний план щодо постачання Києву до €40 млрд військової допомоги не знайшов підтримки, додає Bloomberg.
Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок зазначила, що Берлін пообіцяв близько чверті цієї кількості, під час зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі 14 квітня.
Більшість країн-членів, ймовірно, підтримають Україну фінансуванням для закупівлі артилерійських снарядів, повідомили особи, знайомі з ситуацією.
Представники ЄС у Люксембурзі також різко засудили продовження атак Росії на Україну після останнього ракетного удару, внаслідок якого загинуло кілька десятків людей у Сумах у Вербну неділю.
«ЄС розпочав власну ініціативу щодо переозброєння, але має труднощі з нарощуванням допомоги Києву, оскільки майбутнє допомоги США висить на волосині за президента Дональда Трампа», – додає агентство.
Міністри також обговорюватимуть в Люксембурзі, як ЄС може долучитися до французько-британської «коаліції охочих», щоб підтримати Україну військовим розгортанням після припинення вогню, за словами осіб, знайомих із ситуацією. ЄС також обговорить можливе використання заморожених активів Росії в Центральному банку, додаткові санкції, а також використання своїх консультаційних і навчальних місій для України.