Categories: Без рубрики

ЄС, найімовірніше, укладе зі США лише політичну рамкову угоду щодо мит, однак це не матиме миттєвих наслідків — The Guardian

Невизначеність, створена Вашингтоном, спричинила шок у світовій економіці. Бізнес призупинив інвестиції, а долар продемонстрував найгірші результати за останні 50 років у першій половині року.

Про це пише The Guardian.

З наближенням терміну, встановленого Трампом на 9 липня, Європейська комісія залишається невпевненою щодо того, як він поводитиметься з блоком, що загрожує трансатлантичній торгівлі на суму 1,6 трлн євро.

«Серед держав-членів головним питанням буде те, чи слід нам за будь-яку ціну досягти угоди, щоб уникнути торговельної війни, чи продемонструвати силу, якщо угода не буде достатньо вигідною», — сказав один з дипломатів ЄС.

Після оголошення 2 квітня про введення каральних мит «дня визволення» майже для всіх країн, Трамп через тиждень призупинив їх на 90 днів. Зараз США знаходяться на межі початку торгівельної війни з десятками із них, оскільки 90-денний термін закінчується в середу, а укладено лише дві угоди — з Великою Британією та В’єтнамом.

Це викликало питання щодо здатності ЄС укласти будь-що інше, крім політичної рамкової угоди про продовження переговорів, в той час, як базовий 10-відсотковий митний тариф та інші збори на автомобілі, сталь та алюміній залишаються в силі.

У міру того як переговори переходять у фінальну і найбільш делікатну стадію, галузі по всій Європі готуються до нових викликів, незалежно від того, буде укладено угоду чи ні. Вони очікують, що вартість президентства Трампа становитиме мінімум 10% від експорту до США, що в п’ять разів вище за середній показник 2% до його обрання минулого року.

Це пов’язано з тим, що після місяців погроз про введення мит у відповідь на все, від бурбона до літаків Boeing, ЄС минулого тижня визнав, що укласти всеосяжну торгівельну угоду неможливо.

Натомість Європа прагне досягти принципової угоди, або «рамкової угоди», яка буде більше схожа на угоду з Великою Британією, укладену в травні, яка набула чинності наприкінці минулого місяця.

Багато дипломатів ЄС спочатку відкинули угоду з Британією як недостатню і юридично сумнівну за правилами СОТ, і сподівалися, що більший економічний вплив блоку з трансатлантичною торгівлею на суму 1,6 трлн євро в порівнянні з 363 млрд євро Великої Британії допоможе йому забезпечити кращу угоду. Але тепер вони розуміють, що мінімальна угода може бути найкращим, на що вони можуть розраховувати.

Нещодавно Посол США в Канаді Піт Гоекстра дав оптимістичну оцінку торговим переговорам між країнами, підкресливши ймовірність того, що незабаром буде укладено справедливу угоду між Дональдом Трампом і Марком Карні.

Recent Posts

У МЗС заявили, що Зеленський у Римі 10 липня проведе додаткові зустрічі з представниками США

10 липня президент України Володимир Зеленський проведе в Римі додаткові зустрічі з американською делегацією.

12 хв. ago

У Києві перекрили рух транспорту після російського обстрілу

У Києві, 10 липня, внаслідок російського масованого обстрілу частково перекрили рух транспорту.

23 хв. ago

У Подільському районі Києва зруйновано амбулаторію, кількість постраждалих зросла

У Подільському районі Києва внаслідок російської атаки у ніч проти четверга, 10 липня, майже повністю…

38 хв. ago

Рубіо та Лавров проведуть нову зустріч

Державний секретар США Марко Рубіо зустрінеться з міністром закордонних справ Росії Сєргєєм Лавровим на полях…

1 годину ago

Росіяни вдарили КАБом по Дніпропетровщині, поранили двох людей

Дві людини дістали поранення внаслідок російських ударів по Дніпропетровській області увечері 9 липня.

1 годину ago

У Конференції з відбудови України в Римі беруть участь понад 4000 учасників

У Конференції з питань відновлення України (URC2025) беруть участь понад 4000 представників урядів, бізнесу та…

1 годину ago