Categories: Без рубрики

ЄС не прийме угоду зі США щодо мит за зразком британської — Politico

Країни ЄС у четвер попередили, що відкинуть будь-яку торгівельну угоду з президентом Дональдом Трампом, яка буде подібною до нещодавньої домовленості між США та Великою Британією,

Про це пише Politico.

Європейці рішуче виступають проти базового 10% мита як відправної точки для переговорів.

«Якщо угода між США та ЄС буде такою ж, як Сполучені Штати уклали з Британією,  Сполученим Штатам слід очікувати наших контрзаходів», — заявив міністр торгівлі Швеції Бенджамін Дуса перед початком зустрічі міністрів торгівлі ЄС у Брюсселі.

Він додав, що найближчими тижнями очікувати якусь угоду між ЄС і США не варто.

Минулого тижня Вашингтон досяг домовленості з Лондоном про зниження мит на британський експорт автомобілів та сталі, однак так і не скасував 10% універсальне мито, яке Трамп запровадив 2 квітня — у день, який він назвав «Днем визволення».

Через кілька днів Китай також досяг прориву у переговорах: Вашингтон та Пекін домовилися знизити мита до 30% і 10% відповідно на товари одне одного.

Євросоюз ще не уклав власної угоди, і в Брюсселі припускають, що союз перебуває в кінці списку пріоритетів Трампа.

Водночас головний торговельний переговорник Єврокомісії Марош Шефчович підтвердив, що у середу мав «конструктивну» розмову з міністром торгівлі США Говардом Лутніком.

«Ми домовилися про посилення взаємодії на технічному рівні», — заявив Шефчович журналістам і додав, що дуже скоро зустрінеться з торговим представником США Джемісоном Гріром.

Торговельні переговори від імені Євросоюзу веде Єврокомісія, однак Брюссель прагне зберегти єдність країн-членів, щоб уникнути окремих підходів в діалозі з Білим домом.

Четвергова зустріч міністрів відбулася після того, як США надіслали листа з викладом загальних принципів, які вони очікують від ЄС, — це перший сигнал готовності вести переговори про врегулювання торговельної війни.

Вашингтон і Брюссель, за словами Шефчовича, прагнуть співпрацювати в питаннях надлишкових потужностей у сталеливарній галузі, зменшення залежності від критично важливої сировини та розвитку чутливих технологій, зокрема штучного інтелекту.

«Є сфери, в яких ми переконані: діючи як союзники, можемо досягти набагато кращих результатів», — сказав головний торговельний переговорник ЄС.

Міністр економічного розвитку Польщі Міхал Барановський назвав «дуже добрим знаком» рішення США знизити напругу — маючи на увазі угоди Трампа з Британією і Китаєм.

Барановський, який головував на зустрічі, наголосив, що ЄС не повинен поспішати з укладенням власної угоди зі США. Головний висновок із домовленостей США з Лондоном і Пекіном, на його думку: «Не слід поспішати — нам потрібна не швидка угода, нам потрібна хороша угода».

У Єврокомісії також розкритикували британсько-американську домовленість.

«Це не повноцінна угода — радше політична домовленість про початок переговорів», — сказав керівник підрозділу ЄК із торговельних відносин зі США Матіас Йоргенсен під час виступу в Європарламенті. Він додав, що в документах угоди простежуються «деякі політичні поступки з боку Великої Британії» щодо яловичини й автомобілів.

Якщо Брюссель і Вашингтон не дійдуть згоди до початку липня, тариф зросте до 20%. Окрім базового 10% мита, США також утримують додаткові збори у 25% на автомобілі, сталь та алюміній.

«Нас не цікавить такий тип угоди. Ми хочемо змістовних перемовин із американською адміністрацією, щоб вибудувати справжнє торговельне партнерство. А це потребує більше часу й серйозності, ніж просто оголосити про щось на папері, що не має жодного реального впливу», — сказав один із дипломатів ЄС, підсумовуючи настрій міністрів.

Ці червоні лінії підтвердив і міністр торгівлі Франції Лоран Сен-Мартен, зазначивши, що статус-кво є «неприйнятним».

«Слід остерігатися ілюзій, ніби збереження 10% взаємного тарифу — це добра новина», — сказав він.

Як завжди, Угорщина зайняла протилежну позицію і стала однією з небагатьох країн, що відкрито виступили за збереження базового тарифу.

«Я вважаю, що це було б справедливе рішення», — заявив Левенте Модьор, заступник міністра закордонних справ і торгівлі Угорщини.

За кілька годин після домовленості Вашингтона та Пекіна взаємно знизити тарифи на 115% президент США Дональд Трамп назвав Європейський Союз «гіршим за Китай». При цьому ще тиждень тому американський лідер називав голову Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн «фантастичною» та заявляв про очікування зустрічі з нею.

Recent Posts

Поліція затримуватиме та доставлятиме до ТЦК обмежено придатних, які не пройдуть ВЛК до 5 червня — Міноборони

Міністерство оборони України нагадало, що військовозобов'язаним громадянам, які до 4 травня 2024 року були визнані…

8 хв. ago

На Рівненщині затримали посадовця на передачі хабаря за вирішення земельного питання

Співробітники СБУ та Нацполіції затримали «на гарячому» фігуранта під час отримання ним 7 500 доларів…

13 хв. ago

США можуть почати переговори про скорочення американського контингенту в Європі

Посол США при НАТО Метью Вітакер наголосив, що скорочення американських військ у Європі – "це…

21 хв. ago

На нас чекають дуже важкі дні — прем’єр Польщі Туск

Туск нагадав, що РФ вимагала, щоб на переговорах не було представників США, а також назвав…

29 хв. ago

Потрібно вимагати припинення вогню. Мелоні прокоментувала переговори України та Росії в Стамбулі

У своєму виступі перед початком саміту Європейської політичної спільноти в Тирані прем'єр-міністерка Італії говорила про…

1 годину ago

Делегації України та РФ на переговорах у Стамбулі домовилися про повторну зустріч — глава МЗС Туреччини

У МЗС Туреччини підтвердили, що після інтенсивних дипломатичних зусиль делегації Росії та України у Стамбулі за сприяння Туреччини…

1 годину ago