За ідеєю, фонд зосередиться на «стратегічних засобах допомоги», до яких належать спільні системи командування і управління, супутникова розвідка і зв’язок, розробка нових дорогих систем озброєння, таких як винищувачі п’ятого або шостого покоління, інтегровані системи озброєння, необхідні кільком країнам.
Міністри фінансів Євросоюзу цього тижня планують обговорити створення спільного міжурядового оборонного фонду для закупівлі озброєння.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на представлений на розгляд міністрів проєкт.
Проєкт був замовлений польським головуванням у ЄС і підготовлений аналітичним центром Bruegel. Цей Європейський оборонний механізм (EDM) буде мати можливість позичати на ринку та видавати кредити та прийматиме членів з-за меж Євросоюзу, зокрема Велику Британію, Україну та Норвегію, зазначають журналісти.
Фонд зосередиться на «стратегічних засобах допомоги», до яких належать спільні системи командування і управління, супутникова розвідка і зв’язок, розробка нових дорогих систем озброєння, таких як винищувачі п’ятого або шостого покоління, інтегровані системи озброєння, необхідні кільком країнам.
«Європейський оборонний механізм виступатиме як ексклюзивна закупівельна агенція в певних галузях, як планувальник, спонсор і потенційний власник стратегічних засобів забезпечення, а також як юридичне зобов’язання дотримуватися правил єдиного ринку оборони в межах юрисдикцій його членів», — зазначають у проєкті.
Аналітичний цент стверджує, що Європа матиме шанс зменшити свою військову залежність від США до 2030 року, лише якщо вона максимально об’єднає закупівлі та створить спільний європейський оборонний ринок, включно з Британією як головним промисловим оборонним гравцем для посилення конкуренції.
Щоб підвищити європейську оборонну промисловість, EDM закуповуватиме лише у підрядників з країн EDM або в консорціумів із визначеним мінімальним ступенем участі підрядників зі штаб-квартирами в країнах EDM.
Нагадаємо, уряд Норвегії схвалив пакет підтримки для України на загальну суму 50 млрд норвезьких крон на додаток до попередніх 35 млрд норвезьких крон.
Прем’єр Шмигаль відзначав, що у Норвегії також є компанії, які готові допомагати у відновленні житла, у зв’язку з чим він запросив норвезькому бізнесу інвестувати в Україну.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.
Росіяни використовують наказ не стріляти з нашого боку для того, щоб витягнути своїх 200, провести…
Насправді ж самі росіяни не дотримуються свого так званого перемир'я, продовжуючи штурми та обстріли.
Олександр Гвоздик виграв перший бій 2025 року нокаутом у третьому раунді.
У Лондоні відбудеться зустріч української та американської делегацій для перемовин щодо перемир’я в Україні.
Поранену цивільну жінку та чоловіка, який, на щастя, не отримав ушкоджень, волонтер Євген Ткачов передав…