Держави-члени Європейського Союзу планують до середини лютого запустити військово-морську місію в Червоному морі, щоб захистити кораблі від атак єменських хуситів.
Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель. Фото: Getty Images
Про це Боррель сказав журналістам перед зустріччю міністрів оборони ЄС, передає Reuters.
Не всі країни-члени захочуть брати участь, але ніхто не буде перешкоджати. Я сподіваюся, що 17 лютого місію можна буде розпочати. Наша мета полягає в тому, щоб вибрати провідну країну та визначити, де буде штаб-квартира місії, хто братиме участь і з якими ресурсами, — сказав посадовець.
Він повідомив, що операція ЄС буде називатися Aspides, що означає “захисник”.
Місія не передбачатиме ударів по хуситах. Її мета – забезпечити безпеку суден, що курсують Червоним морем, яке є важливим торговим шляхом.
Структуру місії визначатимуть на зустрічі міністрів оборони ЄС 31 січня. Мета обговорень – вибрати країну, яка головуватиме в місії, та визначити, де буде штаб-квартира місії, хто в ній братиме участь і з якими ресурсами.
За словами Борреля, у місії можуть взяти участь до семи країн-членів ЄС. Франція, Греція та Італія вже виявили зацікавленість очолити місію.
США та Велика Британія натомість вдаряють безпосередньо по хуситах. Зокрема, удари здійснили 12 січня та 22 січня.
Українська делегація поїде у Лондон на переговори щодо перемир'я.
Станом на зараз серед українських католицьких церков є лише один кардинал, що може голосувати за наступного Папу — єпископ…
З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з…
До позапланового моніторингу потрапила зокрема Київська міська лікарня №18.
Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».
Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.