Categories: Без рубрики

ЄС планує відмовитися від російського палива

Європейський Союз готується вже на початку травня оприлюднити покроковий план зі скорочення імпорту викопного палива з Росії.

Про це пише Bloomberg.

Йдеться про спробу поєднати політичну мету — зменшення енергетичної залежності від Москви — з прагненням здешевити енергоносії для європейської промисловості.

Презентацію цієї дорожньої карти, яку спочатку планували на початок року, було відкладено через вплив більш жорсткої політики США щодо війни в Україні та необхідність зберегти єдність серед країн-членів ЄС.

Деякі з них, попри припинення постачання трубопровідного газу після вторгнення Росії в Україну, збільшили імпорт російського зрідженого природного газу (LNG).

Згідно з джерелами видання, тепер оприлюднення плану заплановане на 6 травня. Він міститиме можливі шляхи зменшення імпорту енергоносіїв з Росії.

Серед іншого, Єврокомісія може рекомендувати використання торговельних інструментів — таких як квоти чи мита. Імена джерел не розголошуються, оскільки обговорення ще триває в закритому форматі.

Згодом на основі дорожньої карти буде підготовлено окрему юридичну ініціативу.

Однак частина трейдерів припускає, що за умови стійкого перемир’я частину заблокованого російського газу можуть знову почати постачати до Європи.

Станом на зараз трубопровідний газ із Росії покриває менше ніж 5% потреб ЄС — після закриття більшості маршрутів.
Утім, Росія залишається другим за обсягами постачальником LNG на європейський ринок.

«Повернення російського трубопровідного газу до Європи виглядає малоймовірним через політичну опозицію, а також юридичні та технічні труднощі», — вважає Джеймс Вадделл, керівник напрямку європейського газу та глобального LNG в консалтинговій компанії Energy Aspects Ltd.

Попри те, що санкції на російський газ могли б стати найрадикальнішим юридичним інструментом для припинення імпорту, ЄС досі офіційно не виносив таку ініціативу. Причина — відсутність одностайної підтримки, зокрема з боку Угорщини та Словаччини.

Мита ж, на відміну від санкцій, можна ухвалити кваліфікованою більшістю голосів.

Reuters повідомляв, що керівники великих компаній Євросоюзу роздумують над відновленням імпорту російського газу на фоні нових тарифів США, введених Дональдом Трампом, оскільки побоюються, що залежність від Сполучених Штатів у питанні поставок скрапленого природного газу може зробити їх вразливими.

Згідно з оцінками Центру досліджень енергетики та чистого повітря, минулого року  Європейський Союз витратив більше грошей на російську нафту та газ, ніж на фінансову допомогу Україні — майже 22 млрд євро.

Recent Posts

Культурний тиждень в Києві. Дайджест мистецьких подій із 21 до 27 квітня

Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек.

7 години ago

Сибіга розповів Каллас про результати перемовин у Парижі

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга в ході телефонної розмови з високою представницею ЄС із…

7 години ago

Анонсовано великий обмін полоненими напередодні Великодня — Sky News

Росія і Україна завтра мають провести новий великий обмін полоненими за посередництва Об'єднаних Арабських Еміратів.

7 години ago

Tesla скорочує виробництво Cybertruck через значне падіння продажу цієї моделі

Tesla коригує плани виробництва електричного пікапа Cybertruck. За словами робітників заводу Tesla, виробництво почали скорочувати із…

7 години ago

Росіяни закріплюються в Калиновому та готуються до натиску — DeepState

Російські війська продовжують посилювати свою присутність у населеному пункті Калинове на Донеччині.

7 години ago

Трамп заявив, що у США тепер є «занадто багато» яєць

Президент США Дональд Трамп заявив про зниження цін на продукти у Сполучених Штатах, зокрема цін на яйця.

7 години ago