Європейський Союз цього тижня запропонує учасникам Великої сімки (G7) змінити поріг цін на російську нафту
російська нафта
Про це повідомив європейський комісар з економіки Валдіс Домбровскіс, пише Reuters
За даними джерел буде запропоновано зниження до $50 за барель.
“Це питання, яке ми запропонували з боку комісії в контексті 18-го пакету санкцій. Я очікую, що воно викличе зацікавленість також з боку інших партнерів G7 і стане предметом обговорення”, – сказав Домбровскіс.
Механізм цінового обмеження дозволяє західним компаніям страхувати та транспортувати російську нафту морем, лише якщо вона купується нижче встановленої цінової межі. США та Євросоюз також запровадили ембарго на більшість імпорту після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Ціновий поріг $60 встановили ще наприкінці 2022 року. Учасники коаліції домовлялися регулярно переглядати обмеження один раз на місяць, щоб воно було на 5% нижче від середньоринкової ціни на російську нафту і нафтопродукти, але жодного разу це не зробили.
За цей час Росія навчилася обходити обмеження, використовуючи “тіньовий флот” танкерів, часто з невідомими страховиками чи власниками, для постачання нафти на нові ринки, насамперед в Азії. Завдяки цьому російська нафта продається вище встановленої цінової межі протягом більшої частини року.
У квітні 2025 року вартість російської нафти Urals впала нижче порогу $60 через глобальне зниження цін.
Колишній командир 59 окремої штурмової бригади Сил безпілотних систем ЗСУ, яка нині воює на Покровському, підполковник…
Російська влада розпочала підготовку до чергового перегляду конституції РФ, що, ймовірно, ще більше посилить повноваження російського…
Київський міський голова Віталій Кличко звільнив директора комунального підприємства (КП) “Київська міська лікарня ветеринарної медицини”…
Президент США Дональд Трамп після телефонних переговорів з російським диктатором Владіміром Путіним заявив, що Росія…
У Лондоні заарештували третього чоловіка за підозрою в серії підпалів, пов’язаних із прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером.
Литва подала проти Білорусі позов до Міжнародного суду ООН у Гаазі через спричинення режимом білоруського диктатора Олександра…