Європейський Союз закличе Китай припинити підтримувати Росію у війні проти України та збалансувати торговельні відносини з ЄС. У Брюсселі вважають, що Пекін не може одночасно поглиблювати співпрацю з Європою й бути «рятівним колом» для Кремля.
Про це розповіла верховний представник Європейського Союзу Кая Каллас.
Глава європейської дипломатії перед зустріччю зі своїм китайським колегою Ван І зауважила, що вона закличе міністра закордонних справ Китаю, аби Пекін перестав бути «рятівним колом» для Росії.
«Дозволяти війну в Європі, одночасно прагнучи до більш тісних зв’язків з Європою, є суперечливим, і Пекін повинен вирішити цю проблему. У нестабільному світі Пекін повинен використовувати свою зростаючу силу для захисту міжнародного права», — зазначила Каллас.
Вважається, що ця зустріч у рамках Стратегічного діалогу в Брюсселі послужить підготовкою до саміту між ЄС і Китаєм наприкінці липня.
Верховний представник зазначила, що Китай є одним з найбільших торговельних партнерів ЄС і що є можливості для посилення співпраці в багатосторонніх питаннях, оскільки Китай не є «супротивником». Проте в питаннях безпеки вона підкреслила, що відносини «стають дедалі напруженішими».
«Китайські компанії є рятівним колом для Москви, що дозволяє їй продовжувати війну проти України. Пекін здійснює кібератаки, втручається в наші демократії та веде недобросовісну торгівлю», — поскаржилася Каллас, наголосивши на тому, що високі європейські джерела описують як «список» питань, у яких, на думку ЄС, азійський гігант повинен вжити конкретних заходів для поліпшення відносин з Брюсселем.
Крім того, Каллас вказала на роль Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні, де, на її думку, дії проти Тайваню «ставлять під загрозу стабільність». Таким чином, вона робить ставку на дипломатію, щоб винести на обговорення «складні питання» у відносинах з Китаєм.
«Ми є головним торговельним партнером Китаю, але він повинен збалансувати свою позицію щодо нас. Не може бути так, що за вагу його відносин з Росією платимо ми, а не Росія», — зазначила Каллас.
Минулого місяця стало відомо, що керівництво Європейського Союзу планує заборонити європейським компаніям співпрацювати з двома китайськими банками, що допомагали Росії обходити чинні торговельні обмеження.
Нагадаємо, попри угорське опитування, в якому угорці начебто виступили проти членства України в ЄС, Єврокомісія не бачить причин для блокування переговорного процесу.
Пентагон надає президенту США Дональду Трампу рекомендації у питанні військової допомоги Україні.
У київському культурному просторі Squat 17b 5 липня відкриється виставка Tamırlar кримськотатарської мисткині Ренати Асанової, що є її…
27 червня у Мистецькому арсеналі Києва відкрили виставку "Херсон. Степ тримає" — розповідь про довоєнну…
Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович звинуватив президента Зорана Мілановича у відстоюванні позиції Росії більше, ніж Хорватії.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що готуються нові санкції проти осіб, які мають зв’язки з…
Рішення адміністрації Дональда Трампа призупинити деяку військову допомогу Україні стосувалося зброї, яка вже перебувала на…