ЄС запровадив нові санкції проти Білорусі — вони стосуються 25 людей та 7 організацій, які відповідають за підрив демократії та верховенства права в Білорусі, підтримку війни РФ проти України та сприяють внутрішнім репресіям і порушенням прав людини.
SAINT PETERSBURG, RUSSIA - 2023/11/02: The national flag of the Republic of Belarus as a participating country at the 12th St. Petersburg International Gas Forum (SPIGF 2023). (Photo by Maksim Konstantinov/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Про це йдеться на сайті Євроради.
До санкційного списку потрапили лідер правлячої партії, що має найбільше місць у парламенті, Олег Роман, 9 суддів, які ухвалювали політично мотивовані рішення у справах опозиційних активістів, а також члени ЦВК Білорусі, зокрема заступник очільника і секретар.
ЄС ввів санкції і проти відомих членів Управління з управління майном президента Білорусі — урядового органу, який підпорядковується безпосередньо Лукашенку, приносить дохід режиму й отримує від нього прибуток. Під санкції також потрапили компанії та бізнесмени, які підтримують режим самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка та мають з цього вигоду.
Серед них – онлайн-гемблінгова компанія «Рідотто» та її власник Дмитро Шведка, компанія «Білоруські лотереї» та її директор Микола Дзенісенко. До санкційного списку потрапили й підприємства військово-промислового комплексу: ВАТ «Планар» з його керівником Сергієм Аваковим, Завод точної електромеханіки та його директор Юрій Чорний, а також ВАТ «Інтеграл».
Крім того, санкції запровадили проти агрокомпанії «Цибулька-Бел», яка використовувала примусову працю вʼязнів — це погодила білоруська влада, що є порушенням прав людини.
Тим, кого внесли до списку санкцій, заморозили активи, а громадянам і компаніям ЄС заборонили надавати їм фінансову підтримку. Вони також не можуть вʼїжджати до ЄС або перетинати його територію. Загалом санкції Європейського Союза проти Білорусі зараз охоплюють 310 людей та 46 компаній.
Раніше державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Росія готова погодитися на припинення вогню в Чорному морі, але в обмін на зняття санкцій.
Фонд Іннопрактика Катєріни Тіхонової, дочки російського диктатора Владіміра Путіна, відкриє технохаб для російських IT-компаній у столиці Індії Нью-Делі.
Прем'єр-міністр Канади Марк Карні заявив, що Китай є однією з найбільших загроз для безпеки країни…
Керівник апарату міністра оборони США Піта Гегсета Джо Каспер найближчими днями залишить свою посаду на…
Іран подав позов до Міжнародного суду ООН проти України, а також Канади, Швеції та Великої…
Ставка Кремля на парламентських виборах у Молдові полягає в тому, щоб замінити керівництво країни людьми,…
У Києві 18 квітня поліція затримала двох 17-річних хлопців, які побили військовослужбовця в Гідропарку.