Про це заявив міністр сільського господарства Польщі
Чеслав Секерський в інтерв’ю Business Insider.
Польща вимагає, серед іншого, прискорення процедур захисних положень, включно з можливістю застосування регіональних «захисних заходів», якщо ринкова проблема торкається не всього ЄС, а окремої держави-члена ЄС або регіону.Тиждень тому в розпорядженні польських ЗМІ опинився лист Секерського до Єврокомісії, у якому міністр стверджував, що повна лібералізація торгівлі з Україною, запроваджена ЄС після початку великої війни, мала «контрпродуктивний ефект». За його словами, лише імпорт цукру зріс у 20 разів. Проблеми з надмірним імпортом стосуються також зернових, м’яса птиці, яєць, м’яких фруктів та яблучного концентрату, йдеться у листі.
В інтерв’ю Секерський заявив, що проблему негативних наслідків імпорту з України бачать й інші країни Європи, зокрема Франція, Австрія та Німеччина. Польща хоче відновлення тарифних квот, але Єврокомісія відхилила цю вимогу.
Польський міністр також визнав, що ембарго на українську продукцію доведеться скасовувати: воно «певною мірою заспокоїло ситуацію на польському ринку», але в політичному сенсі воно було сприйняте погано.
Очільник міністерства заявив, що найближчим часом збирається говорити з єврокомісаром з питань торгівлі Валдісом Домбровскісом про поточну ситуацію, пов’язану з надмірним імпортом сільськогосподарських товарів з України. А також про проєкт і зміни до постанови ЄС, яка продовжує безмитну торгівлю з Україною до червня 2025 року.
Раніше повідомляли, що Польща подала заявку на обговорення питання продовження безмитної торгівлі з Україною на наступній зустрічі міністрів сільського господарства країн Європейського Союзу. Єврокомісія планує поширити безмитну торгівлю попри протести Варшави, без обмежень на імпорт. ЄК мала схвалити пропозицію на засіданні, але воно було скасоване. У публікації вказується, що, неофіційно, причиною цього стало «українське питання»