Країни Європи обговорюють відправку військ до України в разі припинення вогню або мирної угоди.
Про це йдеться в матеріалі Reuters.
Журналісти зазначають, що все через те, що Дональд Трамп чітко дав зрозуміти, що він не відправлятиме військових США до України.
У Європі лідери наполягають на збільшенні військової та економічної допомоги Україні й не бачать ознак готовності Путіна до переговорів.
“Проте за лаштунками деякі офіційні особи обмірковують, як європейські країни можуть забезпечити гарантії безпеки для України, зокрема за допомогою сил у десятки тисяч солдатів на українській землі. Такі сили підвищать ризик прямої конфронтації з Росією та розтягнуть європейські війська, чиї запаси зброї були виснажені через допомогу Україні та які звикли значною мірою покладатися на підтримку США”, — пише видання.
Чиновники заявили Reuters, що великі європейські країни, такі як Франція, Німеччина, Італія, Польща та Велика Британія, можуть сформувати основну частину сил.
Один із українських посадовців, знайомий із дискусіями, вважає, що сили стримування можуть бути сформовані коаліцією приблизно з п’яти-восьми країн.
Деякі аналітики припускають, що достатньо буде близько 40 тис. військових. Представник європейської служби безпеки на умовах анонімності сказав, що може знадобитися до 100 000 військових.
Також обговорюється мандат місії. Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто заявив, що це має відбуватися під егідою ООН, проте деякі чиновники виступають проти, адже РФ є постійним членом Радбезу ООН.
За словами аналітиків, європейцям також, ймовірно, доведеться переконати Сполучені Штати якось долучитися до ініціативи, принаймні допомогти із розвідкою тощо.
Нагадаємо, раніше Італія заявила про готовність спрямувати свої війська в Україну, якщо угода про завершення війни передбачатиме створення контрольованої лінії розмежування.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус допустив участь його країни у миротворчій місії в Україні, але повторив інших європейських політиків, заявивши, що ще занадто рано ухвалювати рішення про будь-яку присутність військ в Україні.
Польща відхилила пропозицію президента Франції Еммануеля Макрона про спільну військову миротворчу місію в Україні після укладення перемир’я Києва з Москвою. Раніше прем’єр Польщі Дональд Туск на пресконференції за підсумками зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном заявив, що Польща і так взяла на себе тягар захисту кордону НАТО з Білоруссю та Росією, тому країна не надсилатиме миротворчих військ в Україну після припинення вогню.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.