У ЄС чекають від нової адміністрації президента США Дональда Трампа участі у гарантіях безпеки для України.
Про це пише Bloomberg.
Союзники загалом погоджуються з президентом України Володимиром Зеленським, що Сполучені Штати повинні надати війська для будь-яких майбутніх миротворчих сил у країні, щоб зробити такі зусилля переконливими.
Європейські союзники України заявили, що США, ймовірно, підтримують цю ідею, незважаючи на початкову стриманість Трампа. Водночас вони наголосили, що наразі ще занадто рано обговорювати деталі майбутніх миротворчих сил в Україні.
Останні зусилля показують, що європейці намагаються вплинути на позицію нової адміністрації, поки Трамп готується до взаємодії з Володимиром Путіним. Президент США погрожує посилити тиск на російську економіку, якщо Путін не погодиться припинити бойові дії, хоча російський лідер поки не дає жодних ознак готовності до суттєвих поступок.
Якщо європейські союзники будуть змушені відправляти війська самостійно, це може підірвати довіру до гарантій і створити розкол у НАТО, що фактично означатиме кінець трансатлантичної співпраці в межах альянсу, заявив високопосадовець уряду однієї з європейських країн.
Скептицизм Трампа щодо підтримки України, схоже, зменшився. Його команда демонструє готовність зосередитися на наданні гарантій безпеки для України, які вони приватно визнають неминучими, за словами високопоставленого західного дипломата, який взаємодіяв із командою президента.
Однак в обмін на ці зобов’язання Трамп може очікувати, що Європа візьме на себе більшу частину відповідальності за реалізацію будь-якої потенційної угоди. Європейці розуміють, що США очікують, що основний контингент військ нададуть саме вони, оскільки Трамп вважає війну в Україні “європейським питанням”.
Команда президента також дала зрозуміти, що нова адміністрація США не має наміру безпосередньо брати участь у відбудові України, перекладаючи це завдання на приватний сектор, зазначив інший високопоставлений дипломат, додавши, що обговорення все ще тривають.
Зеленський намагається заручитися підтримкою Трампа в межах дипломатичних зусиль для завершення війни, яка триває майже чотири роки. Президент України заявив у середу в інтерв’ю Bloomberg News, що будь-які ефективні миротворчі сили повинні включати американські війська, оскільки військова підтримка лише Європи буде недостатньою для стримування Путіна.
Європейські союзники України останніми тижнями стали обережно оптимістичними щодо того, що Трамп не змусить Київ розпочати передчасні мирні переговори з Росією. Цього тижня Трамп пригрозив Москві фінансовими санкціями, якщо Путін найближчим часом не припинить бойові дії.
Спеціальний посланник Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог планує відвідати Київ у найближчі тижні. Він заявив, що хотів би знайти рішення в перші 100 днів адміністрації.
Однак з огляду на зміну позицій Трампа, залишається багато невизначеності. Це викликає занепокоєння серед європейських союзників щодо масштабу майбутньої військової підтримки США — або чи буде вона взагалі.
Декілька європейських лідерів, зокрема президент Франції Еммануель Макрон, розглядали ідею відправки європейських військ для підтримки України після досягнення перемир’я. Європейці ведуть обговорення, щоб запропонувати США конкретні рішення, за словами обізнаних осіб.
Один високопоставлений французький чиновник висловив певний скептицизм. Європейці розуміють, за словами цього джерела, що вони не зможуть розраховувати на значну участь США, а Вашингтон, імовірно, відіграватиме роль лише в певних аспектах, без залучення своїх військ на місцях.
Це може ускладнити ситуацію.
“Щоб уникнути відновлення війни, потрібні досить сильні гарантії”, — сказав старший представник НАТО в Україні Патрік Тернер.
“Членство в НАТО є еталоном того, якою повинна бути ефективна гарантія”, — заявив він у інтерв’ю Bloomberg News у Києві.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.