Categories: Без рубрики

Європарламент ухвалив резолюцію на підтримку України

ЄП закликав держави-члени суттєво збільшити та прискорити військову підтримку України, зокрема надання зброї та боєприпасів

Таку інформацію передає Інтерфакс-Україна.

“У третю річницю повномасштабної агресії Росії проти України Європарлементвіддає данину пам’яті тисячам людей, які віддали свої життя за вільну та демократичну Україну; знову заявляє про свою непохитну солідарність з народом України та підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів; рішуче підкреслює невід’ємне право України на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН”, – йдеться у резолюції.

Європарламент рішуче засуджує незаконну, неспровоковану та невиправдану агресивну війну Росії проти України, а також участь Білорусі, Північної Кореї та Ірану і вимагає, щоб Росія та її проксі-сили негайно повністю та безумовно припинили всі атаки на житлові райони та цивільну інфраструктуру, припинили всі військові дії в Україні та вивели всі військові сили, проксі та військову техніку з усієї міжнародно визнаної території України.

ЄП також повторює свою політику невизнання тимчасово окупованих територій України Росією, “включаючи, але не обмежуючись, Крим”.

ЄП вимагає від РФ “назавжди припинити порушення або загрозу суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України” та засуджує звірства, вчинені проти українського населення російськими загарбницькими силами, та невибіркове знищення інфраструктури України. В резолюції також ж вимога припинити примусову депортацію українського цивільного населення та звільнити і повернути всіх утримуваних українців, особливо дітей.

Як наголошується в резолюції, повномасштабна агресія Росії проти України становить реальну загрозу європейській безпеці та стабільності, а також те, що злочин агресії проти України є грубим порушенням міжнародного права та Статуту ООН.

ЄП підкреслює, що російська загарбницька війна докорінно змінила геополітичну ситуацію в Європі та за її межами та загрожує її архітектурі безпеки, і що у відповідь це вимагає від ЄС сміливих, сміливих і комплексних політичних, безпекових і фінансових рішень; вважає, що Україна, яка здатна ефективно захищати себе, є невід’ємною частиною стабільного та передбачуваного ландшафту європейської безпеки.

У Європарламенті висловили “глибоку стурбованість у зв’язку з очевидною зміною позиції США щодо агресивної війни Росії, яка включала відкрите звинувачення України у триваючій війні, призупинення військової допомоги США та спроби змусити Україну відмовитися від її законного права на самооборону та піти на територіальні поступки”.

ЄП наголошує, що у світлі цієї зміни ЄС та його держави-члени зараз є головними стратегічними союзниками України та повинні зберегти свою роль як найбільшого донора для України та значно збільшити вкрай необхідну допомогу, яку вони надають, щоб відстояти право України на самооборону..

Європарламент також закликав держави-члени суттєво збільшити та прискорити військову підтримку, зокрема надання зброї та боєприпасів, а також навчання у відповідь на нагальні потреби (зокрема, системи озброєння далекого радіусу дії, системи протиповітряної оборони, артилерійські системи, системи електронної боротьби, засоби боротьби з безпілотниками).

ЄП повторює свою позицію, згідно з якою всі держави-члени ЄС і союзники по НАТО повинні колективно та індивідуально взяти на себе зобов’язання підтримувати Україну у військовому плані, виділивши щороку не менше 0,25% свого ВВП.

ЄП також закликав ЄС та його держави-члени використовувати свою інфраструктуру супутникових зображень для України і нагадав, що військова підтримка України має бути достатньою, щоб остаточно зупинити агресивну війну Росії та дозволити Україні звільнити весь свій народ, відновити повний контроль над усією своєю територією в межах її міжнародно визнаних кордонів і стримати будь-яку подальшу агресію з боку Росії.

В резолюції також наголошується, що “будь-які справжні мирні переговори повинні проводитися добросовісно і включати Україну, а будь-яке врегулювання, яке виключає Україну або підриває її законні прагнення, такі як її право обирати власні заходи безпеки, або яке не містить надійних гарантій безпеки для України, які сприяють стримуванню майбутньої російської агресії, не буде ані справедливим, ані життєздатним”.

Нагадаємо, що євродепутати від проєвропейської партії “Вольт” (Volt) надішлють лідерам ЄС план, у якому серед іншого закличуть позбавити Угорщину права голосу після того, як та неодноразово блокувала спільні рішення.

Recent Posts

23 квітня відбудеться новий раунд мирних переговорів у Лондоні — Зеленський

Українська делегація поїде у Лондон на переговори щодо перемир'я.

3 хв. ago

Український кардинал Микола Бичок розповів про участь у виборах Папи Римського

Станом на зараз серед українських католицьких церков є лише один кардинал, що може голосувати за наступного Папу — єпископ…

7 хв. ago

Уповноважений розповів, скільки українців офіційно вважаються зниклими безвісти

З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з…

18 хв. ago

НСЗУ перевірити забезпечення ліками пацієнток з раком молочної залози в 7 лікарнях

До позапланового моніторингу потрапила зокрема Київська міська лікарня №18.

29 хв. ago

Путін пропонує двосторонні переговори з Україною щодо припинення ударів по цивільних об’єктах — Пєсков

Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».

50 хв. ago

Путін визнав удар по цивільному об’єкту в Сумах, але знайшов цинічне «виправдання»

Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.

1 годину ago