Європейські акції випередили США за місяць після інавгурації президента Дональда Трампа, оскільки зростають надії, що регіону вдасться уникнути найгіршого сценарію торговельної війни.
Про це пише FT.
Бенчмарк-індекс Stoxx Europe 600 зріс на 5,2% з 17 січня, останнього торгового дня перед поверненням Трампа до Білого дому, тоді як на Уолл-стріт індекс S&P 500 піднявся на 2,5%, а технологічний Nasdaq Composite – на 1,7%.
Неочікувано сильне зростання європейських індексів було спричинене рішенням Трампа не запроваджувати негайні мита на ЄС, а також перспективою мирних переговорів щодо України, зазначають аналітики.
ЄС очікував, що стане головною мішенню політики «Америка передусім» після обіцянки президента США запровадити загальні мита на блок, проте поки що жодні заходи не набули чинності.
«Для Європи загроза торговельної війни поки що виглядає гіршою за її реальні наслідки», – сказав Ендрю Піз, головний інвестиційний стратег Russell Investments. «Але інші важливі фактори – це зростання банківського кредитування за останній рік і зниження відсоткових ставок Європейським центральним банком», – додав він.
Європейські акції демонструють найкращий старт року з кінця 1980-х років і найсильнішу відносно США динаміку за майже десять років, повідомили аналітики Bank of America в записці в середу.
Зростання відбулося після тривалого періоду, коли Європа відставала від США, оскільки величезний ріст акцій великих технологічних компаній підняв Уолл-стріт в останні роки. Вибори Трампа стали останнім каталізатором, змусивши європейські акції відставати від США на найширшу відстань за всю історію, на фоні очікувань жорсткої торговельної війни.
Нещодавній сильний результат Європи спостерігається, незважаючи на ознаки застою в основних економіках континенту і занепокоєння щодо довгострокової безпеки регіону, оскільки США погрожують скоротити військову підтримку.
«Ми не були переконані в Європі на початку року — [її сильна динаміка] справді здивувала всіх», — сказав Даніель Морріс, головний стратег BNP Paribas Asset Management.
Ралли було підкріплено тим, що європейські керуючі фондами збільшили свої вкладення з початку року, при цьому опитування цього тижня показало, що частка тих, хто вважає акції регіону недооціненими, досягла шестирічного максимуму.
Сектори, включаючи фінансовий, оборонний — підсилений перспективою збільшення витрат урядів Європи — і розкішні акції, зросли на тлі відсутності мит на перший день.
Rheinmetall, найбільший виробник боєприпасів в Європі, зріс на 28% за минулий місяць, тоді як виробник розкоші Richemont зріс на 10%.
Євро тим часом зміцнився на 2,2% відносно долара за останній місяць.
Аналітики UBS минулого тижня підвищили свою оцінку континентальної Європи до «overweight», відзначаючи позитивний вплив нижчих цін на енергоносії у разі припинення повномасштабного вторгнення Росії в Україну, м’якшої фіскальної політики та сильніших корпоративних прибутків.
Гонконг став найкраще показуючим великим індексом після інавгурації Трампа, оскільки індекс Hang Seng зріс на 15% з 20 січня, завдяки росту китайських технологічних акцій, що торгуються на цій території після шоку DeepSeek.
Однак китайський індекс CSI 300 зріс лише на 3%. Інші країни Азії показали більше стабільності: японський індекс Topix зріс на 2%, а індекс Nifty 50 в Індії знизився на 1%.
Однак деякі аналітики висловили сумніви, чи зможе Європа зберегти такий результат протягом року, особливо якщо тарифи США будуть не скасовані, а просто відкладені.
Трамп попередив, що імпорти з Європи можуть стати наступними в черзі після того, як США запровадили 25% мита на імпорт з Канади та Мексики та додаткові 10% на китайські товари.
Акції в регіоні впали в середу після того, як президент США заявив, що розглядає можливість запровадження 25% мит на імпорт автомобілів, фармацевтичних товарів та чіпів. У четвер індекс Stoxx 500 впав на 0,2%.
«М’язова пам’ять більшості інвесторів така, що європейський обіг може тривати лише дуже короткий період і з малими показниками», — зазначили аналітики UBS.
У документі дається визначення віртуального активу – як особливого цифрового об’єкта, що існує в електронній…
Майбутня мирна угода між Україною та Росією передбачатиме компроміси з обох боків. Тому Києву доведеться…
Мемкоїн Дональда Трампа зріс у ціні на понад 60% після оголошення про "найбільш ексклюзивне запрошення у світі",…
Служба безпеки спільно з Національною поліцією та правоохоронцями Чехії викрила хакерське угруповання, що обкрадало банківські…
Дрогобицький підприємець Андрій Веселий став власником 33%-ї частки на заводі "Карпатнафтохім" лише за 35 млн грн.
Колишньому кандидату у президенти Румунії, ультраправому Келіну Джорджеску заборонили виїжджати з країни ще на 60…