Сьогодні, 9 квітня, шість європейських країн, які мають морські кордони у Північному морі, підписали угоду про спільну роботу із захисту підводної інфраструктури, зокрема від можливих атак Росії.
AT SEA, CHINA - JUNE 22: Pipes are sent out from a pipelaying crane vessel on June 22, 2023 in the South China Sea. China on Thursday completed the laying of the 115.5-kilometer underwater oil and gas pipeline for Phase II project of China's first independently-developed deepwater gas field Shenhai-1, or Deep Sea No.1, in the South China Sea. (Photo by Zhang Wujun/VCG via Getty Images)
Про це повідомляє Reuters.
У виданні зазначається, що угоду підписали Бельгія, Британія, Данія, Німеччина, Норвегія та Нідерланди.
Загрози підводним кабелям та трубопроводам стали предметом уваги безпеки західноєвропейських країн після вибухів у вересні 2022 року на газопроводах “Північний потік-1” та “Північний потік-2”.
У травні 2023 року НАТО заявило, що Росія може пошкодити підводні кабелі, щоб покарати західні країни за підтримку України.
Ендрю Боуї, британський експерт з ядерної енергетики та відновлюваних джерел енергії, заявив, що “Північне море є локомотивом, що стимулює амбіції Європи, тож дуже важливо захищати цю територію”.
Північне море є локомотивом, що стимулює амбіції Європи в галузі відновлюваних джерел енергії та нульових викидів, допомагаючи зміцнити енергетичну безпеку на континенті. Тому дуже важливо, щоб ми захищали його критично важливу енергетичну інфраструктуру зараз і в майбутньому.
За його словами, зміцнення зв’язків із ключовими північноєвропейськими сусідами дозволить забезпечити стійкість інфраструктури проти тих, хто може спробувати загрожувати або зруйнувати її.
Зазначимо, що газопроводи “Північний потік-1” та “Північний потік-2” були побудовані російським “Газпромом” для транзиту 110 млрд кубометрів природного газу на рік до Німеччини та інших країн Європи.
Водночас “Північний потік-2” так і не було введено в експлуатацію через російське вторгнення, а “Північний потік-1” було зупинено “Газпромом” влітку 2022 року.
Три з чотирьох гілок газопроводів було підірвано 26 вересня 2022 року. Дані розслідувань свідчать про високу активність російських військових кораблів біля цих північних потоків безпосередньо перед вибухом.
Також ЗМІ повідомляли, що за підривом може стояти приватна група українських диверсантів на яхті, однак ця версія не розглядається, як ймовірна.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.