Європейські союзники України готуються до запровадження нових санкцій проти президента Росії Владіміра Путіна після того, як той не з’явився на давно очікувані переговори між Києвом і Москвою в Туреччині.
ASHGABAT, TURKMENISTAN - OCTOBER 11: (RUSSIA OUT) Russian President Vladimir Putin exits the plane during his arrival to the Ahgabat International Airport on October 11, 2024, in Ashgabat, Turkmenistan. Putin has arrived to Turkmenistan with a one-day trip to attend an international forum and to meet Iranian President Masoud Pezeshkinan. (Photo by Contributor/Getty Images)
Про це пише Politico.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, президент Франції Емманюель Макрон, лідер ХДС Німеччини Фрідріх Мерц, президент України Володимир Зеленський і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зустрічаються у столиці Албанії в п’ятницю, щоб обговорити шляхи припинення бойових дій в Україні.
Як повідомили чотири європейські посадовці POLITICO, розмова на саміті Європейської політичної спільноти в Тирані — неформальному зібранні лідерів континенту — буде зосереджена на різкому посиленні санкцій проти Москви.
Обговорюється введення каральних мит на російський імпорт, повідомили два європейські чиновники. ЄС вже запровадив значні санкції проти Москви після її вторгнення в 2022 році, однак утримався від повного торговельного ембарго. Раніше ідея введення мит розглядалася як спосіб обійти опір Угорщини новим санкціям.
У середу посли країн ЄС погодили 17-й пакет санкцій проти Росії, який включає заходи проти майже 200 суден так званого “тіньового флоту”, що використовується для обходу чинних санкцій на експорт нафти та газу.
Прямі переговори між Києвом і Москвою — перші з моменту повномасштабного вторгнення Кремля у 2022 році — почалися з плутанини навколо складу делегацій і взагалі ймовірності зустрічі. Зеленський прибув до Туреччини готовим до переговорів, але Путін відмовився брати участь і натомість надіслав делегацію нижчого рівня.
Президент США Дональд Трамп натякнув, що був би готовий приєднатися до переговорів на найвищому рівні в Туреччині, але після підтвердженої відсутності Путіна розкритикував перспективи будь-якого прориву.
«Дивіться, нічого не станеться, поки ми з Путіним не сядемо за стіл переговорів», — сказав він на борту Air Force One.
Напередодні четвергових переговорів високопоставлений британський чиновник попередив, що у разі їх провалу розмова, ймовірно, «зосередиться на санкціях і на тому, як об’єднати країни задля запровадження сильніших заходів, про які йшлося в суботу в Києві». Тоді лідери Франції, Німеччини та Польщі пригрозили пакетом санкцій, якщо Росія не погодиться на «повне і безумовне припинення вогню».
«Президент Путін ховається», — сказав помічник Макрона до того, як Кремль підтвердив, що російський лідер не поїде до Туреччини.
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що європейці та американці мають «зайти далі» й «задушити» російську економіку, щоб змусити Путіна припинити війну в Україні.
«Ми маємо бути готовими запровадити нищівні санкції, здатні остаточно задушити російську економіку», — сказав він у середу в ефірі французького телеканалу BFMTV.
За словами одного з представників ЄС, натхненням для нових санкцій став сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який запропонував ввести 500-відсоткові мита на російський експорт, якщо Путін не припинить напад на Україну.
«Ми можемо надихнутися масштабом цієї пропозиції», — зазначив чиновник.
Комітет Європейського парламенту з міжнародної торгівлі підтримав пропозицію Єврокомісії підвищити мита на деякі сільськогосподарські товари…
Російські вимоги на перемовинах є "нереалістичними і виходять далеко за рамки того, що обговорювалося раніше".…
Представники енергетичної галузі Фінляндії запропонували побудувати низку вітрових електростанцій уздовж східного кордону з Росією.
США планують поступове скасування санкцій для підтримки відновлення Сирії.
У Департаменті соціальної та ветеранської політики КМДА слідчі Головного управління Служби безпеки України у місті…
Президент Володимир Зеленський заявив, що російська сторона намагається перетворити переговорний процес у Стамбулі на пусту постановку.