Суд у Страсбурзі визнав, що Греція порушила права мігрантки, незаконно депортувавши її до Туреччини. Це рішення може змінити підходи до міграційної політики в Європі.
Про це повідомляє AP News.
Європейський суд з прав людини ухвалив рішення, що Греція незаконно депортувала жінку до сусідньої Туреччини, вказавши на систематичне використання такої практики.
У своєму рішенні, ухваленому у вівторок, суд у Страсбурзі зазначив, що це рішення може вплинути на те, як Європа справляється з мігрантами на своїх кордонах, особливо в умовах, коли Греція та інші країни ЄС прагнуть посилити контроль за імміграцією.
Жінка з Туреччини, відома лише за ініціалами A.R.E., отримала компенсацію в розмірі 20 000 євро після того, як суд визнав, що її неправомірно депортували у 2019 році після перетворення грецько-турецького кордону, не надавши їй можливості подати заяву на отримання притулку.
Суд зазначив, що існують серйозні підстави вважати, що на момент подій мала місце систематична практика з боку грецької влади, зокрема в регіоні Еврос.
Суд відхилив другий позов, поданий афганцем, який стверджував, що його незаконно повернули до Туреччини з грецького острова Самос у 2020 році, коли йому було 15 років, через брак доказів.
Представники грецького уряду на слуханнях заперечували ці звинувачення, ставлячи під сумнів достовірність представлених доказів і стверджуючи, що прикордонна політика Греції відповідає міжнародному праву.
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців закликало Грецію більш ретельно розслідувати численні звинувачення у депортації, тоді як кілька великих правозахисних організацій описали ці незаконні депортації як систематичну практику.
Національна служба прозорості Греції, державний орган, що контролює корупцію, заявила, що не знайшла доказів, що підтверджують звинувачення після чотиримісячного розслідування у 2022 році.
Європейський суд з прав людини є міжнародним судом, розташованим у Страсбурзі у Франції, який розглядає порушення прав людини 46 державами-членами Ради Європи.
Російська армія вдарила дроном по Марганцю. Через атаку в місті багато загиблих та поранених.
У Данії 11-річний школяр Єнс знайшов особливий спосіб підтримати українських дітей, які постраждали від війни.…
У Киргизстані затримали співробітницю "Русского дома" і ще трьох осіб у справі про вербування найманців…
Сполучені Штати передали Україні так звану "остаточну" мирну пропозицію, яка передбачає визнання Криму частиною Росії…
Винищувачі НАТО, що виконують функції повітряного патрулювання в країнах Балтії, минулого тижня двічі здіймалися в…
Окружний суддя Вашингтона розпорядився, щоб адміністрація президента США відновила діяльність "Голосу Америки" та повʼязаних із…