Categories: Без рубрики

Європі буде складно зібрати навіть 25 тисяч військових для відправки в Україну — The Times

Європі буде складно зібрати навіть 25 тисяч військовослужбовців для відправлення до України в межах так званих сил стримування, оскільки армії європейських країн недоукомплектовані й недофінансовані,

Про це повідомляє The Times, посилаючись на інформацію про розмови між міністрами оборони й воєначальниками європейських країн, коли ті обговорювали плани “коаліції охочих”.

За даними видання, глава штабу оборони Британії адмірал Тоні Радакін запитав своїх європейських колег, чи можуть вони зібрати 64-тисячний контингент для відправлення в Україну в разі досягнення мирної угоди. На зустрічі на початку цього місяця він казав, що Британія готова відправити до десяти тисяч військовослужбовців.

Однак на наступних зустрічах міністри оборони з усієї Європи заявили, що немає “жодних шансів” досягнути такої цифри, і навіть кількість у 25 тисяч військовослужбовців вимагала б “спільних зусиль”.

Міністри оборони висловили занепокоєння щодо амбіцій Британії сформувати 64-тисячний контингент на засіданні “коаліції охочих” 10 квітня. Обговорення продовжились у Брюсселі з меншою групою міністрів оборони після зустрічі коаліції, де учасники були більш відвертими.

Союзники чітко висловили свої сумніви міністру оборони Британії Джону Гілі й зазначили, що сили такого масштабу потребуватимуть загалом 256 тисяч військовослужбовців на місцях протягом двох років з урахуванням ротацій.

“Росія має 800 тисяч [військовослужбовців]. Дозвольте мені сказати вам, що якщо ми не можемо зібрати навіть 64 тисячі, це не виглядає слабко — це і є слабкість”, – сказала на зустрічі міністр оборони Литви Довілє Шакалєнє, за словами джерела Times.

Дискусії показали, наскільки Британія і Європа залежать від США, коли йдеться про забезпечення серйозного стримування Росії.

Один з учасників обговорень зазначив, що було б легше залучити до виконання такого завдання сили спеціального призначення, оскільки це не потребувало б внутрішнього схвалення парламентів.

Естонія і Фінляндія були стурбовані тим, що будь-яке розгортання сил стримування ”розмиє” їхню власну оборону кордонів, а Польща, Іспанія та Італія чітко дали зрозуміти, що не відправлятимуть своїх солдатів, додало джерело видання.

“Без участі великих густонаселених країн це глухий кут”, – сказало джерело Times. Франція заявила, що “виділить” приблизно стільки ж військових, скільки і Британія, від 5 тисяч до 10 тисяч.

Інше джерело, ознайомлене з дискусіями у Британії, розповіло, що Фінляндія і Німеччина також загалом проти відправлення наземних сил, хоча, Берлін, як вважається, не виключає такого кроку повністю.

“Як тільки ви знімете це питання з порядку денного, звідки візьметься армія? Якщо інших не буде, ми залишимося беззахисними”, – додало джерело.

Крім того, джерело видання розповіло, що британська армія, яка постійно скорочується, також страждає від нестачі артилерії та проблем з “допоміжними засобами”, такими як вантажівки й інше обладнання.

Небажання європейських країн відправляти наземні сили в Україну призвело до зміни уявлень про те, як виглядатимуть такі сили стримування у разі укладення мирної угоди. Існує також занепокоєння щодо того, якими будуть дії таких сил у разі нападу Росії.

Згідно з найбільш вірогідними планами, британські та французькі військові інструктори будуть відправлені на західну частину України — вони не перебуватимуть поблизу лінії фронту та не охоронятимуть ключові об’єкти.

“Триває оперативне планування в межах коаліції охочих для опрацювання варіантів дій на суші, морі та в повітрі, а також для відновлення українських Збройних сил. Тим часом ми продовжуємо підтримувати зусилля, спрямовані на досягнення миру, і водночас посилюємо військову підтримку України, оскільки незаконне вторгнення (російського диктатора Володимира – ред.) Путіна триває”, – сказав виданню речник Міністерства оборони Британії.

Recent Posts

Супутник ESA показав із космосу, як виглядає найбільший айсберг у світі

Моніторинговий супутник Sentinel-3 від Європейського космічного агентства (ESA) зробив світлину найбільшого у світі айсберга A23a.

4 години ago

На фронті від початку доби відбулось 123 зіткнення, найгарячіші напрямки Новопавлівський та Покровський

Станом на 16:00 суботи, 3 травня. між Силами оборони України та російськими військами від початку…

4 години ago

У Фіцо заявили, що прем’єр поїде до Путіна на 9 травня, попри чутки про хворобу

Проросійський прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо все-таки планує відвідати Москву для участі у пропагандистському параді на 9 травня,…

5 години ago

Білий дім опублікував фото Трампа в образі Папи Римського

Пресслужба Білого дому опублікувала у соцмережах згенероване фото президента Дональда Трампа в образі Папи Римського.

5 години ago

Країни ОПЕК+ у червні суттєво збільшать видобуток нафти

Вісім країн ОПЕК+ (Саудівська Аравія, Росія, Ірак, ОАЕ, Кувейт, Казахстан, Алжир і Оман) провели віртуальну…

5 години ago

Вучич скоротив візит у США через хворобу

Сербський лідер Александр Вучич скоротив свій візит до Сполучених Штатів через хворобу. Зараз він у лікарні.

5 години ago