Країни ЄС, які закуповують скраплений природний газ із США, стурбовані через те, що президент США Джо Байден поставив на паузу нові проєкти щодо експорту СПГ.
UNITED STATES - APRIL 01: Supervisor Chad Horton checks valves among transfer pipes at the Freeport LNG facility in Quintana, Texas, U.S., on Wednesday, April 1, 2009. This facility boasts two gigantic LNG tanks that can each store 1 million barrels of LNG at 260 degrees below zero after being off loaded from tanker ships at their nearby dock. The cold LNG is then vaporized and transferred to pipelines at 1200 psi. (Photo by Craig Hartley/Bloomberg via Getty Images)
Про це пише видання Spiegel.
Публічно від європейських посадовців не лунає окремих стурбованих заяв, щоб не впливати на політичні процеси в США. Однак видання вказує, що всередині галузі багато хто занепокоєний ситуацією, що склалася.
Наприкінці січня Джо Байден призупинив затвердження заявок на нові проєкти з експорту природного газу, які на той момент ще очікували розгляду або мали бути поданими. Міністерство енергетики США заявило, що вони проводять ретельне дослідження впливу цих проєктів на економіку та довкілля, після чого відбудеться громадське обговорення.
Видання припускає, що таке рішення, ймовірно, мотивоване внутрішньою політикою. Зараз Байден перебуває під тиском екоактивістів, які звинувачують його у зриві кліматичного порядку денного. Багато з них — молодь, а це значна важлива частина виборців для демократів.
Нещодавно активісти розпочали кампанію в TikTok, спрямовану проти одного з проєктів — заводу зі зрідження природного газу, будівництво якого заплановано на узбережжі Луїзіани. Його призначення — це постачання газу одному конкретному клієнту, тобто Німеччині.
Контракти між оператором Venture Global і німецькою держкомпанією вже підписані. Згідно з угодою, Німеччина планує купувати по 6 млн тонн газу на рік протягом 20 років. Але нині Вашингтон призупинив видачу ліцензій. У Venture Global сподіваються, що адміністрація все ж дасть «зелене світло», тому що проєкт дуже важливий для енергетичної безпеки Європи після відмови від російського газу.
Однак Білий дім відмовляється повідомити, як довго триватиме заборона. Багато хто в галузі припускає, що демократи змінять своє рішення після перемоги на виборах.
«Це може бути просто пауза в політичних цілях, щоб заспокоїти виборців перед президентськими виборами», — сказав Девід Седускі з Інституту енергетичних аспектів США.
Експерти з Європи залишаються оптимістами. За даними брюссельського аналітичного центру Bruegel, попит на природний газ до 2030 року повинен знизитися завдяки зусиллям Європейської комісії з декарбонізації економіки.
Крім того, інші країни, такі як Катар і Канада, збільшують свої експортні потужності, що в середньостроковій перспективі може навіть призвести до профіциту газу на світовому ринку.
Водночас бізнес-асоціації у Європі та Японії вже опублікували спільного листа до Байдена, де наголошують, що розширення виробництва дуже важливе для глобальних ринків. Рішення Байдена розкритикували зокрема окремі демократи у Конгресі.
Раніше також повідомляли, що з січня по вересень 2023 року Європа імпортувала приблизно стільки ж російського скрапленого природного газу (СПГ), скільки за аналогічний період минулого року, помітне зростання спостерігалося в Іспанії, Бельгії та Франції. Іспанія та Бельгія подвоїли імпорт СПГ з Росії за цей період у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, тоді як у Франції імпорт російського СПГ зріс на 40%.
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський порівняв заяви Росії про нібито "припинення вогню" в Україні…
Європейський комісар з питань оборони Андрюс Кубілюс вважає, що Швеція повинна взяти на себе ініціативу…
Президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Росія та Україна "укладуть угоду" наступного тижня й…
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.