Ексклюзивне цифрове мистецтво в NFT-форматі буде доступне в 5-ти ступенях рідкісності на торговому майданчику STAMPSDAQ.
Про це повідомили у Національному художньому музеї України.
У повідомленні зазначили, що з 1 лютого розпочнеться продаж ліцензованих NFT-токенів за мотивами творів Олександри Екстер, Всеволода Максимовича, Олександра Мурашка та Петра Рибки.
“Найкращі зразки українського мистецтва варті того, аби про них знали в усьому світі. Ми віримо, що маркетплейс STAMPSDAQ є тим майданчиком, який сприятиме популяризації українських художників та їхніх творів у різних куточках світу. NAMU завжди в авангарді сучасних музейних практик, тому для нас важливо, що наш музей перший в Україні, який наважився створити NFT колекцію. Думаю, що чи не найбільшу роль в цьому проєкті відіграє «додана вартість» цифрового мистецтва в форматі NFT – анімовані ефекти, які допомагають розкрити контекст написання твору, але водночас викликають бажання прийти до музею і побачити оригінал на власні очі,” – розповіла Юлія Литвинець, генеральний директор Національного художнього музею України.
Так, у колекції будуть доступні наступні твори:
Ексклюзивне цифрове мистецтво в NFT-форматі буде доступне в 5-ти ступенях рідкісності на торговому майданчику STAMPSDAQ. Ціна одного NFT-токену коливатиметься від 25 до тисячі доларів США на первинному ринку залежно від категорії рідкості та аукціонного попиту. Дизайнери понад три місяці працювали над тим, щоб надати кожному з рівнів рідкісності неповторності завдяки анімаційним і звуковим елементам.
Крім того, з березня кожний покупець зможе отримати бенефіти: квитки до музею, екскурсію постійною експозицією музею, тематичну екскурсію по періоду відповідно до придбаного NFT-токену.
“Співпраця нашої компанії з Національним художнім музеєм України є тільки першим кроком в реалізації масштабного проекту трансформації художньої спадщини України в цифровий формат NFT. Протягом кількох наступних років сотні музейних творів України стануть доступні в NFT форматі і запропоновані колекціонерам з усього світу на торговому майданчику STAMPSDAQ”, – сказав Андрій Шаповалов, CEO стартапу STAMPSDAQ.
Операції на майданчику STAMPSDAQ здійснюються в криптовалюті MATIC. Проте на сайті також доступна опція придбання NFT-арту за фіатні гроші за допомогою звичайних банківських карт через платіжний шлюз Stripe. Щоб отримати повний доступ до торгового майданчика STAMPSDAQ, всі нові користувачі повинні авторизуватися на сайті за допомогою власного крипто гаманця (MetaMask, CoinBase, WalletConnect, Fortmatic).
До слова, NFT-коллекція Національного художнього музею поповнюватиметься на торговому майданчику STAMPSDAQ що два тижні. Так, з другої половини лютого планується випуск серії NFT арту за мотивами творів Миколи Пимоненка – автора багатьох картин на сільську та міську тематику («Київська квіткарка» (1908), «Ідилія» (1908) та ініш).
Нагадаємо, NFT – це унікальний цифровий актив, побудований на основі технології блокчейн. Токени NFT надають художникам і творцям контенту унікальну можливість монетизувати свої витвори. Сфера цифрового мистецтва була першою, де почалося масове використання NFT, завдяки здатності технології блокчейн забезпечувати унікальний підпис і право власності на NFT.
NAMU — найстаріший музей у Києві, відкритий у 1899 р. Володіє унікальною колекцією творів українського живопису, графіки, скульптури та іконопису від часів Київської Русі до сьогодення. Музейні фонди нараховують близько 40 тисяч одиниць зберігання (живопис, графіка, архівні документи, фотографія тощо). А колекція створювалась завдяки пожертвам відомих родин українських меценатів Ханенків, Терещенків, Вікентія Хвойки, Миколи Біляшівського.
STAMPSDAQ — українсько-естонський стартап, що працює над створенням блокчейн-екосистеми цифрової філателії та мистецтва. Наша головна мета — надати можливість всім охочим купувати, продавати і обмінювати авторизовані поштові марки і твори мистецтва у вигляді цифрових активів NFT. STAMPSDAQ є офіційним партнером поштової адміністрації Кот-д’Івуар та асоційованим членом Dot Post Group (DPG), що є структурним підрозділом Всесвітнього Поштового Союзу.Фото: Фейсбук
Заклик президента США Дональда Трампа до Володимира Путіна припинити атаки на Україну підкреслює ризиковане припущення,…
Пакистан відкрив вогонь у кількох місцях уздовж лінії розмежування з Індією. Вона також відповіла вогнем.
На переговорах у Лондоні, які пройшли 23 квітня, українська сторона висунула кілька вимог до мирного…
19 липня професійні боксери українець Олександр Усик і британець Денієл Дюбуа проведуть бій-реванш на стадіоні…
Є родини, де загинуло кілька людей внаслідок російського ракетного удару по Києву 24 квітня. Одна…
У ніч на 25 квітня надзвичайники знайшли двох котиків, які перебували в одному з зруйнованих…