Щороку в Україну ввозиться 160 мільйонів батарейок. Проте на переробку збирається всього 1%.
Про це повідомив депутат Київради та голова екологічної комісії Костянтин Яловий в Facebook.
За його словами, з Києва на переробку в Румунію відправляться 3 мільйони штук батарейок, зібраних по всій країні.
Займається відправкою батарейок громадська організація «Батарейки, здавайтеся». Загалом відправили понад 30 тон батарейок — це дві вантажівки. Повідомляється в сюжеті «Київ News Room» телеканалу «Київ».
При перевезенні елементів живлення дотримуються всіх правил безпеки. Зокрема бочки для транспортування є двошаровами з спеціальним покриттям «вермикулід» задля унеможливлення пожежі.
«Перевізник має відповідну лізенцію для перевезення небезпечних вантажів, а машина маркується помаранчевими табличками, що вказують на небезпечний вантаж», – зауважив представник компанії «Екологічні інвестиції» Максим Добруняк.
Таку екологічну ініціативу в Україні провели вперше. Батарейки збирали здебільшого в ТРЦ, в більш ніж 23 областях країни. За словами активістів, такий процес в подальшому запровадять на держрівні. «Закон про утилізацію елементів живлення» пройшов перше читання і очікує друге в грудні 2020 року.
Проте наразі в столиці існує проблема утилізації батарейок. Шкідливі елементи живлення не сортують, а викидають в звичайні урни. Через це велика частина відпрацьованих батарейок «осідає» на сміттєвих полігонах, ще більше забруднюючи довкілля.
«Проблема утилізації та переробки елементів живлення полягає у низькому рівні нашої екологічної свідомості. На кожній батарейці є позначка «утилізувати», проте багато людей її ігнорують і викидають небезпечні елементи у смітники, завдаючи великої шкоди довкіллю. При цьому збір батарейок ведеться вже багато років не тільки в магазинах, а й в навчальних закладах», — написав Яловий.
Депутат зауважив, що вирішити проблему може політика поводження з небезпечними відходами на державному рівня. А саме – «Закон про утилізацію елементів живлення», де був би прописаний механізм збору, утилізації та переробки батарейок.
Також він додав про необхідність запровадження національної стратегії поводження з відходами, де переробка була б пріоритетом.
Нагадаємо, раніше у Києві зібрали більше 11 тисяч небезпечних ламп для утилізації.
Фото: unsplash
Американські вчені стверджують, що знайшли новий колір, якого до цього не бачила жодна людина.
Президент США Дональд Трамп хоче бачити світ, яким керують сильні лідери, які, хоч і не…
Згідно з новими правилами для 98-ї премії «Оскар», використання ШІ не впливатиме на шанси отримати…
Українські підлітки мають початковий рівень фінансової грамотності.
Італійський банк UniCredit заявив, що не може ухвалити остаточне рішення щодо поглинання Banco BPM через умови,…
У вівторок, 22 квітня 2025 року, вартість золота зросла до рекордних $3500 за унцію на…