Виробники зазначають, що їх спиртне є першим споживчим продуктом Чорнобиля після ядерної катастрофи 1986 року.
Про цю історію повідомила британська служба BBC.
Відомо, що українські спецслужби вилучили 1500 пляшок спиртного під назвою Atomik від компанії Chernobyl Spirit та передали до прокуратури Києва. Товар забрали з вантажівки на спиртозаводі в Карпатах.
У Chernobyl Spirit, зазначають Atomik є першим споживчим продуктом в Чорнобилі після ядерної катастрофи 1986 року. Зараз вони чекають результатів розслідування українських спецслужб, але заявляють, що вони “гадки не мають”, з якої причини було вилучено партію, призначену для Великої Британії.
“Здається, вони звинувачують нас у використанні підроблених українських акцизних марок. Але це не має сенсу, оскільки пляшки призначені для британського ринку і чітко маркуються діючими акцизними марками Великобританії“, – пояснив професор Джим Сміт, вчений, який багато років вивчав зону відчуження, перш ніж створити компанію Chernobyl Spirit разом з українськими колегами.
Професор Сміт, який базується в Університеті Портсмута, пояснив, що ця горілка “не більш радіоактивна, ніж будь-яка інша горілка”.
Компанією, яка виробляє “Атомік”, керують вчені, котрі працюють у чорнобильській зоні відчуження – території, покинутій після ядерної катастрофи 1986 року. Їхні дослідження включали вирощування експериментальних культур, щоб з’ясувати – чи можна використовувати зерно та іншу їжу, вирощену в зоні, для виготовлення продуктів, безпечних для споживання.
Компанія вирішила виготовити спиртне на основі яблук. Ці яблука вирощують у районі Народичі – тому, який знаходиться безпосередньо за межами зони відчуження, де сільське господарство та розвиток досі залишаються дуже обмеженими.
Компанія планує використати частину свого прибутку на допомогу громадам в Україні, які постраждали від економічного впливу ядерної катастрофи. В тому числі хочуть допомогти мешканцям у Народичах.
Британська служба BBC зв’язувалася з прокуратурою Києва для коментарів, але на цей момент відповіді ще не отримала.
Доктор Геннадій Лаптєв, один із співвласників компанії та чорнобильський “ліквідатор”, який працював там у перші тижні після аварії, сказав: “Ми сподіваємось, це питання може бути вирішене, щоб ми могли продовжувати свою роботу, намагаючись допомогти людям, які постраждали руйнівним соціальним та економічним впливом Чорнобиля на громади“.
Фото: Фейсбук BBC
Окружний суддя Вашингтона розпорядився, щоб адміністрація президента США відновила діяльність "Голосу Америки" та повʼязаних із…
Висока представниця Євросоюзу з питань зовнішньої та безпекової політики Кая Каллас заявила, що визнання анексованого…
Українські військові інструктори з досвідом бойових дій були таємно відправлені до Великої Британії для навчання…
The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…
Фільм «The Accountant 2» — це американський екшн-трилер, який є продовженням стрічки «The Accountant» (2016).…
«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…