Categories: Без рубрики

З початку вторгнення з Києва у ЄС виїхало трохи більше мільйона людей, але більшість готові повернутися: статистика міграції

Більшість мешканців столиці переїхали в Польщу, Німеччину та Чехію.

З початку повномасштабного російського вторгнення з Києва мігрували 1,1 мільйона людей, з них 91% — жінки. Про це свідчать дані соцопитування компанії 4Service, результати якого ексклюзивно надано КиївMedia.

Повідомляється, що загалом зі столиці в країни Європи виїхали 1 млн. 131 тис. людей; з них жінок — 1 млн 27 тис., чоловіків — 104 тис. 033. Населення Києва соціологи оцінюють у 3,2 млн. людей.

Найбільше мешканців столиці виїхало до Польщі — 24% (257 040), Німеччини — 14% (163 741) та Чехії — 4% (45 170). Далі в списку йдуть Словаччина (6%), Угорщина (8%), Румунія (6%), Молдова (2%), Австрія (4%), Італія (2%), Іспанія (2%), Франція (2%), Нідерланди (1%), Туреччина (1%). Ще 233 тисячі (21%) виїхали до інших країн.

Найбільше громадян виїхали за кордон, перед тим зупинившись в одній з областей України, де немає бойових дій — таких 48%. Ще 33% одразу виїхали за кордон, а 17% виїхали спочатку в інший населений пункт, але в межах своєї області.

Переважна більшість виїхали на власному автомобілі — 43%; поїздом — 32%, на авто знайомих та родичів — 18%, автобусом — 9%. Однак кордон перетинали найчастіше пішки — таких 29%, на своєму автомобілі — 27%, по 16% — поїздом та автобусом.

54% тих, хто виїхали, брали з собою дітей, 24% — з батьками, лише 10% — з чоловіками. Самі або з друзями виїхали по 14% опитаних, ще 17% — з іншими родичами.

Серед тих, у кого були домашні тварини, взяли з собою улюбленців менше половини — 46%, 54% залишили тварин в Україні.

60% опитаних мають батьків (чи одного з батьків) в Україні, які не планують або не мають змоги виїжджати слідом. Ще стільки ж людей мають інших родичів, що не можуть виїхати; 36% залишили в Україні чоловіків/дружин, 5% — дітей.

65% тих, хто мігрував, не платять за житло за кордоном, 30% платять.

25% з тих, хто виїхав не володіють жодною іноземною мовою, 72% володіють лише англійською. Крім того, 78% опитаних раніше вже бували у Європі, 22% виїхали вперше; при цьому 78% до вторгнення мігрувати не планували.

Три чверті людей, які планували міграцію ще до 24 лютого — 75% — планували виїздити з Києва саме в країни Євросоюзу. Головним критерієм вибору країни стала наявність там родичів чи знайомих (56%); далі йдуть близькість до кордону з Україною (28%), умови для пошуку роботи і проживання (16%) а також неможливість зробити інший вибір (16%).

Статус тимчасового захисту отримали 68% тих, хто виїхав; статус біженця — лише 2%. 17% будуть перебувати в нинішній країні лише як турист на дозволений термін, 8% планують переїздити в треті країни.

66% опитаних готові повернутися в Україну в разі припинення бойових дій; 60% повернуться, якщо почуватимуться в Україні в безпеці, 48% — якщо припиняться обстріли, 22% — якщо війна закінчиться швидко, 18% — якщо буде робота. При цьому залишитися в ЄС готові 62% за умови, що війна триватиме довго. Ще 22% готові залишитися, якщо матимуть роботу/освіту.

В цілому заявили про готовність повернутися в Україну 79% тих, хто виїхав.

Опитування проводилося у період з 28 березня по 4 квітня методом розсилки смс-повідомлень абонентам “Київстар” та “Лайфселл”, які виїхали за кордон після 24 лютого. Усього опитано 3027 респондентів у 36 країнах Європи віком від 18 років.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95%) не перевищує +- 1,69%.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

Море крові та трупів. На Netflix вийшов 5-й і фінальний сезон психологічного трилеру про маніяка “Ти” — що варто знати

Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…

8 години ago

Частка загиблих в бою в українській армії нижча за російську, — Зеленський в інтерв’ю Шапіру

В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…

8 години ago

З окупації повернули 21-річного хлопця, який опинився під загрозою примусового призову до армії РФ

Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.

9 години ago

Шмигаль зустрівся з прем’єр-міністеркою Ліхтенштейну Бріґітте Гаас

Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…

9 години ago

Генсек НАТО Рютте закликатиме США не змушувати Україну прийняти мирну угоду проти її волі

Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…

9 години ago

Якщо ми хочемо запобігти новим звірствам путіна, ми повинні мати довгострокові гарантії безпеки для України — Джонсон

Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…

9 години ago