За останні 10 років жінки-режисерки досягли значних успіхів у США, Великій Британії та Франції. Про це свідчать результати дослідження Ініціативи з інклюзії Анненберзького університету (Annenberg Inclusion Initiative)/
PRODUCTION - 20 October 2023, Ukraine, Irpin: A child sits in the Perun cinema with a snack in the cinema hall. The cinema was damaged during the attack of the Russian army in spring 2022 - in the meantime it has reopened. (to dpa "The cinema and the war - reconstruction in Ukraine") Photo: Sebastian Gollnow/dpa (Photo by Sebastian Gollnow/picture alliance via Getty Images)
Про це повідомляє Variety.
Дослідження охоплює 3240 фільмів, знятих в Австралії, Франції, Німеччині, Італії, США та Великій Британії, які зібрали щонайменше 1 мільйон доларів у всьому світі. Окрім цього, було проведено огляд п’яти найбільших кінофестивалів: Каннського, Берлінського, Венеційського, американського «Санденсу» та кінофестивалю в Торонто (TIFF).
Найбільше зростання частки режисерок зафіксовано у Великій Британії — з 8,3% у 2015 році до 32,3% у 2024 році. У США кількість жінок за камерами зросла вдвічі — з 8% до 16,2%, а у Франції — з 14,4% до 25,9%.
Як зазначається в дослідженні, зміни відбуваються поступово через нові схеми фінансування та програмування. Так, Національна рада з питань кіно (CNC) Франції впровадила бонуси за дотримання гендерного паритету, Британський інститут кіно (BFI) встановив стандарти інклюзивності для фінансування фільмів тощо.
Водночас представництво режисерок на п’яти головних кінофестивалях все ще становить менш ніж 30%, а рівень визнання на найкращих преміях, таких як «Оскар», все ще недостатній. Зокрема, Коралі Фаржа, режисерка фільму «Субстанція», була єдиною жінкою, номінованою цього року на премію «Оскар» за найкращу режисуру.
Керівниця Ініціативи з інклюзії Анненберзького університету, докторка Стейсі Л. Сміт, коментуючи закриття програм інклюзивності за рішенням президента США Дональда Трампа, заявила, що це «безперечно, має жахливий ефект», але, на її думку, попит покоління Z на інклюзивність зрештою підштовхне компанії визнати необхідність точно зображати світ, щоб залучити цю молодшу аудиторію.
«Аудиторія диктує цим компаніям вибір, і тому, щоб ще більше задовольнити аудиторію, їм потрібно буде продовжувати спиратися на те, чого хоче аудиторія. І, судячи з касових зборів, стає зрозуміло, що жінки та расове розмаїття посідають перше місце в порядку денному», — додала вона.
Окремо Сміт зауважила, що за останнє десятиліття галузь стала більш гендерно збалансованою, навіть якщо паритету ще не досягнуто. Наприклад, частка головних героїнь і головних жіночих ролей зросла з 32% у 2015 році до 54% у 2024 році. Проте загалом жінки, які мають репліки у фільмах, все ще недостатньо представлені — лише 32%. Також жінки віком від 40 років становлять лише 25,3% серед усіх персонажів досліджених фільмів.
Американська філософиня Донна Гаравей отримає "Золотого лева" за життєві досягнення на Венеційській архітектурній бієнале 2025…
На цій же зустрічі президентка ПА ОБСЄ обмінялася рукостисканням із представником російської делегації Костянтином Косачовим, порушивши цим…
У п'ятницю, 18 квітня, Уряд опублікував текст меморандуму щодо угоди про корисні копали, який напередодні…
Італійська прем'єр-міністр Джорджія Мелоні у четвер, 17 квітня, заявила, що президент США Дональд Трамп прийняв…
Місцевий депутат із Забайкальського краю росії Михайло Носик стверджує, що вже четвертий рік живе в…
Bloomberg пише, що наразі Польща, порівняно з іншими країнами НАТО, найбільше витрачає коштів на оборону у відсотках…