Через коронокризу бюджет столиці вже недоотримав близько 5 мільярдів гривень.
У 2020 році столиця виділила майже 386 млн гривень з резервного фонду та бюджету міста на боротьбу з коронавірусом. Ще 1 млрд грн виділили на доплати медикам. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив на річному звіті про результати роботи міської влади за 2020 рік.
Загалом у Києві для прийому хворих на коронавірус у 29 медзакладах визначено понад 4,9 тисяч ліжок. Сьогодні хворих на коронавірус вже приймають 23 комунальних медичних заклади, де підготували 4 тисячі ліжок. Із них подачею кисню обладнані понад 2 тисячі ліжок. До кінця року коштом міста та Держбюджету киснем забезпечать 80% ліжок.
На сьогодні в комунальних медзакладів столиці – понад 460 апаратів штучної вентиляції легень і понад 500 концентраторів кисню. А також 4 комунальних ПЛР-лабораторії та 54 апарати для проведення ІФА-досліджень.
“Нові ПЛР-лабораторії облаштуємо ще в чотирьох лікарнях. Місто їх замовило і найближчим часом чекає на поставку цього обладнання. А також збільшимо потужності двох діючих лабораторій, – наголосив мер Києва. – Загалом місто виділило майже 386 млн грн. з резервного фонду та бюджету столиці на боротьбу з коронавірусом. Зокрема, на придбання лікарських засобів, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту, закупівлю ПЛР та ІФА-тестів, кисневих концентраторів, капітальний ремонт системи киснепостачання. На доплати медикам столиця виділила цього року майже 1 мільярд гривень”, – сказав Віталій Кличко.
Він підкреслив, що криза, яку спричинила пандемія коронавірусу, дуже сильно б’є по бюджету столиці. Так, за оцінками економістів КМДА, бюджет столиці вже недоотримав близько 5 мільярдів гривень. Із них більша частина – 3 мільярди гривень – це ПДФО. Втім, місто, наскільки це можливо, допомагає підприємцям в цій складній ситуації.
Навесні Київрада ухвалила рішення про символічну сплату пайової участі в розмірі 1 гривня для літніх та сезонних майданчиків кафе і ресторанів. А також – для бізнесу, що працює у засобах пересувної та сезонної торгівлі. Зменшили для бізнесу і вартість оренди комунального майна – на 50%.
Також місто компенсує підприємцям 99% від суми процентів за кредитними договорами – тими, що укладені з банками-партнерами чи уповноваженими банками.
“Ми продовжимо цю підтримку та пільги для бізнесу. Пакет пропозицій вже підготували і винесемо на ухвалення Київрадою. Ми розуміємо, що дуже важливо не допустити економічного колапсу, закриття бізнесу і підприємств”, – наголосив Віталій Кличко.
Також на початку карантину, спільно з Київським міським центром зайнятості, розроблена програма підтримки працівників малого та середнього бізнесу. А також – ФОПів. Це дозволило зберегти робочі місця понад 8 тисячам працівників.
Нагадаємо, через коронакризу цьогоріч бюджет Києва недоотримав 5 мільярдів гривень.
Фото: unsplash
Американський актор і режисер Шон Пенн вчергове відвідав Україну. Під час поїздки він побував зокрема у…
Речник глави РФ Владіміра Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що для прямих переговорів з РФ Україна…
США встановили нові мита на імпорт сонячних панелей з чотирьох країн Південно-Східної Азії — Камбоджі,…
У середу, 23 квітня, міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі відвідає Китай на запрошення Пекіну,…
Американські вчені стверджують, що знайшли новий колір, якого до цього не бачила жодна людина.
Президент США Дональд Трамп хоче бачити світ, яким керують сильні лідери, які, хоч і не…