Західні артилерійські боєприпаси почали надходити до українських військ на фронті. Обсяги ще недостатні, тому помітний результат можна буде побачити згодом.
DONETSK OBLAST, UKRAINE - MAY 17: A Ukrainian soldier signs shells of an M777 howitzer on the Bakhmut direction on May 17, 2023 in Donetsk Oblast, Ukraine. Ukraine received howitzers as part of international military assistance programs to help defend itself against the ongoing Russian invasion. (Photo by Serhii Mykhalchuk/Global Images Ukraine via Getty Images)
Як повідомляє Інститут вивчення війни (ISW), воїни, які зараз б’ються поблизу Вовчанська Харківської області, підтвердили, що надані Заходом боєприпаси почали надходити на їхню ділянку фронту.
Втім, росіяни в цьому районі все ще зберігають перевагу в боєприпасах. Один український солдат сказав, що перевага в артилерії становить п’ять до одного.
Інший український солдат повідомив, що боєприпаси, надані Заходом, почали “просочуватися” на лінію фронту, але ще не набули значних масштабів. Російські війська продовжують мати “значну перевагу” в боєприпасах.
Аналітики ISW зауважують, що окупанти намагаються досягти значних тактичних і оперативних переваг до того, як американська військова допомога надійде до українських сил на фронті в повному обсязі. Досягнення тактичного та оперативного ефекту на фронті займе деякий час.
Чехія взяла на себе ініціативу із закупівлі 800 тисяч артилерійських снарядів для України. Завдяки зв’язкам з країнами Глобального Півдня, які мають запаси зброї радянських часів, їй вдалося знайти постачальників по всьому світу.
Закупівля боєприпасів допоможе Україні дати відсіч російським агресорам. Це свідчить про те, що світ не згоден з діями Росії й готовий підтримувати Україну в її боротьбі за свободу.
Чехія продовжує шукати партнерів, щоб й надалі підтримувати Україну. Її мета – закупити 800 тисяч боєприпасів, щоб допомогти українській армії здолати ворога.
Зокрема в березні міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив про надання Україні пакета допомоги на суму 478 мільйонів євро. Тоді ж він оголосив, що внесок Німеччини дозволить покрити вартість 180 тисяч снарядів.
Нещодавно чеська компанія Czechoslovak Group (CSG), один із найбільших постачальників боєприпасів у Центральній Європі, попередила, що зростання цін і низька якість означають, що половину отриманих нею снарядів не можна буде надіслати Україні так швидко, як планувалося.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.