Західні партнери не мають впевненості, що зі зброєю для України настане перемога.
Sochaczew, Poland 21st, March 2015 U.S. Army Europe's 10th Army Air and Missile Defense Unit deployed to Poland for Missile Defense Exercise. Delta Battery, 5th Battalion, 7th Air Defense Artillery Regiment is participating in the weeklong exercise as part of a series of activities within the framework of Operation Atlantic Resolve, which aims to reassure allies, demonstrate freedom of movement and deter regional aggression on the eastern flank of NATO. Delta Battery will train with their Polish counterparts in the 37th Missile Squadron of Air Defense, testing the Patriot crew's proficiency as well as conducting movement drills which practice the quick emplacement of the air defense systems. (Photo by Michal Fludra/NurPhoto) (Photo by NurPhoto/NurPhoto via Getty Images)
Про це розповів радник директора Національного інституту стратегічних досліджень, дипломат, надзвичайний і повноважний посол України Андрій Веселовський в ефірі КИЇВ24.
У партнерів немає впевненості в тому, що навіть давши нам зброю і більшу кількість снарядів, вони забезпечать нашу перемогу. Поки такої впевненості немає, доти рішучої зміни в їхніх діях теж не відбудеться. Ми можемо їх переконувати максимально і демонструвати нашу волю.
Він додав, що Верховна Рада одноголосно фактично підтримала План перемоги. Експерт назвав це важливим кроком.
Тому що це підтверджує, що суспільство на боці перемоги. Можливо не на боці плану цього конкретного (Плану перемоги — ред.), там є деталі, в яких люди можуть сумніватися, але на боці перемоги. Тобто моральний фактор, психологічний фактор, єдність суспільства є найбільшим козирем, який в нас зараз є.
Нагадаємо, 16 жовтня 2024 року президент України Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді й представив План перемоги. Український план містить п’ять пунктів і три таємні додатки. Перший пункт є геополітичним, другий і третій — військові, четвертий — економічний, а п’ятий — безпековий. Перші чотири пункти треба реалізувати під час війни, натомість п’ятий є післявоєнним.
Зазначимо, що український План перемоги включає: запрошення України до НАТО, збиття дронів у небі над Україною, зняття обмежень на застосування ракет Заходу по військових обʼєктах на території РФ, спільне з партнерами виробництво зброї, підписання спеціальної угоди з іншими країнами про інвестування у видобуток і використання українських цінних ресурсів, використання досвіду ЗСУ для зміцнення Європи тощо.
За словами глави держави, якщо все «буде йти по плану», то війну можна закінчити до кінця 2025 року.
21 квітня, в США відбувся Бостонський марафон, один з найпрестижніжих у світі, переможцем якого став…
Президент США Дональд Трамп продовжує змінювати інтер’єр Білого дому відповідно до власних уподобань. Нещодавно він…
Авіакомпанія Air India, що належить Tata Group, планує придбати літаки Boeing, купівля яких була скасована…
Китай запровадить санкції проти членів Конгресу США та інших осіб за «грубе втручання» у справи…
Президент США Дональд Трамп і віцепрезидент Джей ді Венс обирають затишок, зневажають Україну і, можливо,…
У ніч проти 22 квітня російські загарбники вкотре атакували Київську область ударними дронами-камікадзе. У регіоні…