В рекреаційній зоні Пущі-Водиці зводять нові житлові комплекси, вирубуючи ліси та знищуючи будинки відпочинку та дитячі санаторії.
Вчора, 20 серпня, під Києвом, близько 12:00, місцеві жителі вийшли на протест проти забудови рекреаційних земель Пущі-Водиці. Звести житлові комплекси планують на викуплених ділянках дитячих санаторіїв. Про це йдеться в сюжеті програми «Київ News Room» телеканалу «Київ».
Як повідомляється, місцеві мешканці обурені, оскільки через будівництво багатоповерхівок від прославленої природньої краси — не залишиться нічого. Висотність деяких майбутніх будинків не є дозволеною — там будувати можна максимально 5 поверхів, проте заплановано й вище — близько 12.
За словами мешканців, вони ще в січні 2019 року повідомляли про вирубку дерев та знищення фауни на цій ділянці.
За словами голови ГО «Пуща-Водиця» Петра Тігунова, наразі ця ділянка, додатково крім земельного кодексу, закону України про охорону навколишнє середовище, захищена законом України про курорти. Пуща-Водиця є курортом державного значення та входить до другої зони округу санітарної охорони здоров’я.
«На цій території, згідно з 32 ст. закону України «Про курорти» , заборонено будь-яке будівництво, що здійснюється або не в інтересах мешканців курорту, абе не в інтересах відпочивальників», — додає Тігунов.
Загалом, жителі також розповідають, що в Пущі-Водиці є 6 таких проблемних об’єктів. Невідомо, яким чином забудовники отримують дозвіли на будівництво житлових комплексів, адже подібне зведення багатоповерхівок в зеленій зоні є забороненим.
Приміром один із вже майже готових об’єктів за адресою на вулиці Квітки Цисак, 34-36. Замовником є Київміськбуд. Місцеві кажуть, тут вирубали близько 200 сотень дерев. Зараз тривають будівельні роботи, хоча ще в березні суд заборонив продовжувати будівництво. На паспорті об’єкту написано, що буде «рекреаційно-оздоровчий комплекс». Проте на різних сайтах вже є інформація про проджаж квартир.
Журналісти вирішили прояснити ситуацію та зателефонували забудовнику як покупці. В розмові відповіли, що цілком можливо придбати квартири в зеленій зоні — мінімальна 2-х кімнатна, зазначивши, що це буде як рекреаціонний центр + житловий комплекс — апартаменти. Тобто жити та здавати квартиру в оренду можна, але про приписку як в житлових приміщеннях — мова навіть не йдеться. Законність такої «формули» є, безумовно, сумнівною.
За словами експерта будівельного альянсу України Віктора Лещинського, відповідно до державних санітарних норм в зеленій зоні дозволено будувати санітарно-профілактичні об’єкти охорони здоров’я. Проте головною умовою є обладнання приміщень, що призначенні для оздоровчого комплексу.
«В таких об’єктах обов’язково мають бути обладнані приміщення для лікарів, масажні кабінети тощо», — додає експерт.
Таким чином, найголовнішими вимогами протестантів є припинення будівництва та щоб правоохороні органи звернули увагу на ситуацію зі зведенням багатоповерхівок в зеленій зоні.
Нагадаємо, раніше природоохоронці прийшли з мітингом під маєток міністра культури на Трухановому острові.
Фото: скріншоти з сюжету
Із 6 до 11 травня у Vcentri HUB заплановані арттерапія, консультації, тренінги, заходи для людей…
Початок нового тижня в Україні ознаменується різкою зміною погоди — з понеділка в країну прийде…
Організатори закликають відвідувачів дбати про власну безпеку та слідувати в укриття під час оголошення повітряної…
Вже завтра, 6 травня, Бундестаг обиратиме нового канцлера. Очікується, що ним стане лідер ХДС Фрідріх…
Загалом участь в операції беруть близько 30 ізраїльських винищувачів.
Інцидент стався на вулиці Стеценка у Подільському районі.